" Pride-osallistuja Ylelle: Itken joka vuosi liikutuksesta"
Minäkin itkisin jos tietäisin olevani matkalla helvettiin.
Ylpeysmarssi Hki.
4
145
Vastaukset
Kyllä sinä sinne olet matkalla vaikket sitä vielä tiedäkään tai usko. Pride-marssiin osallistujilla on sentään oikeasti vielä jotain toivoa, toisin kuin sinulla.
Tottakai Pride-marssiin osallistuvalla on toivoa, jos tekevät parannuksen. Kiitos Jumalan pitkämielisyydestä, armosta ja rakkaudesta.
Kun Pride-marssija nöyrtyy tunnustamaan syntinsä ja ottaa Jeesuksen vastaan omaksi Herrakseen ja Vapahtajakseen, hän saa syntinsä anteeksi, kuten muutkin ihmiset. Mutta niin kauan, kuin hän puolustelee homosuhteitaan ja vieläpä ylpeilee (Pride) siitä, hän on matkalla kohti kadotusta.
- N44
On niin hienoa lukea täältä päivittäin esimerkkejä kristittyjen suuresta ja kaikenkattavasta lähimmäisenrakkaudesta ja ymmärryksestä. Teidän lempeytenne määrä on mittaamaton.
Kiitos jonnax sinullekin että teet omalta osaltasi loistavaa työtä sekularismin edistämiseksi näyttäessäsi millaisia ihmishirviöitä ja ihmisvihaajia te fundamentalistit olette. Kuinka äärettömän synkkä ja mustavalkoinen ajatusmaailmanne on. Viha, pelko ja inho ovat polttoainettanne. Elätte pahuudesta, piehtaroitte siinä. - miesonsyyllinen
Kuulin että lesboissa on myös perheterapeuttia. No siinä saa mies tietää paikkansa ,jos menee perheasioitaan kertomaan "asiantuntijalle"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627