Olispa enemmän tällaisia naisia!
http://www.talouselama.fi/uutiset/le-pen-kieltaytyi-kayttamasta-huivia-ja-perui-tapaamisen-libanonin-suurmuftin-kanssa-6626594
.
Le-Pen kieltäytyi huivinkäytöstä.
26
288
Vastaukset
- Siinäpä.se
Naisen ja femakon eroavaisuus tuli toteen. Le-Pen on nainen eikä mikään peniskade hourupää.
- sattuko
kuten sinä!!!!
- xfdxfx
Tänään neljä suurinta eu-maata mekkaloi taas Brexitistä, ei saa kukaan neuvotella kaupasta, jos muka hyötyy yhden pakkovaluutta-alueen käytöstä sille tulee kova hinta ja rangaistaan. Oi, että joka päivä tätä...
http://www.express.co.uk/news/world/770074/eu-summit-meeting-brexit-germany-france-spain-italy-hollande
http://www.express.co.uk/news/politics/770072/Brexit-news-EU-president-Jean-Claude-Juncker-difficult-talks-Britain - Teiskolainen
Rakastan tuota Marine Le Peniä! Hän on euroopan toivo. Jumalan siunausta hänelle.
- päiväntauntti
sinä taas olet pelkkä vasemmistolainen mädättäjä, joka nautit katsellessasi isääsi alasti!
- kun_on_lusikan_varrella_
Menepäs leikkimään matu kaveriesi kanssa,olette samalla tasolla.
- qåaäzm
Samaa sanon minäkin. Siinä poliitikko jolla selkärankaa. Hän on raikas tuulahdus tunkkaisen vihervasemmistolaisen mädätyksen keskellä. Rukoilen että hän tulee presidentiksi Ranskaan.
- keps
Hieno nainen, respect!
Jos suursmurffi tulee joskus Suomeen, hänelle pitää lähettää pyyntö että pukeutuu Tom Of Finland asuun ennen maahan saapumistaan. - Kateeksi.käy
Älykäs nainen.
- Crus-
Että joku päättäjäkin voi tehdä niin. Yleensä kaikki poliitikot ja muut ryömii niitten edessä. Ottaisivatpa muut mallia. Itse en suostuisi tekemään yhteistyötä jonkun Saudi-Arabian kanssa jos olisi sellainen ammatti, koska kohtelevat naisia niin huonosti.
Jos meillä olisi enemmän omanarvontuntoa ja ristiretkeläishenkeä niin me voittaisimme helposti tämän sodan. Ainoa kompastuskivemme on meidän oma matamisemme ja polittinen korrektius; nykyinen käsitys 'ihmisoikeuksista', terroristeilla on enemmän oikeuksia kuin rangaistuksia. Ollaan me ennenkin pistetty hanttiin musulmaaneille: asenteesta se vain on kiinni. Me olemme tehneet itsemme puolustuskyvyttömiksi poliittisella korrektiudella. Toki voi taistelussakin olla inhimillinen, mutta turha nössöily pois.
Israelia aina syytetään kaikista sen teoista, mutta ei tiedosteta palestiinalaisten ja muiden heidän vihollistensa kieroutta. Kuinka käytetään lapsia hyväksi, tai jopa 'raskaana' oleva nainen tai pyörätuolihenkilö voi olla terroristi, eikä sovi päästää checkpointeilla liian lähelle. Sitten itketään epäoikeudenmukaisesta kohtelusta. Vasemmisto ja palestiinalaiset myös provosoivat konflikteja ja sitten filmaavat niitä saadakseen israelilaiset näkymään huonossa valossa. Ai ei Le-Kynälle kelvannut huivi? Vai niin.
- Breben
Ei hätää, Grahn-Laasonen ryömii suurmurffin edessä läskinen perse pystyssä huivi tiukasti päänympärillä.
- Purkhaton
Hahhahhaa,selkärankainen nainen toisin kuin meidän presidenttimme rouva Jenni taannoisella Iranin vierailulla peitti päänsä rätillä kunniottaen täten Iranin naisia sortavaa elämäntapaa.
- wqwqww
Niin, eikö Tavjakin ?
- Hyvääpäivääkirvesvartta
wqwqww kirjoitti:
Niin, eikö Tavjakin ?
Muistan presidentin rouvan pukeutuneen rättiin taannoisella Iranin valtiovierailulla.
Niin ja Iranin suurlähettiläs ei suostunut vääräuskoista kättelemään Itsenäisyysjuhlissa. - Tavtsan
wqwqww kirjoitti:
Niin, eikö Tavjakin ?
pitäs pitää 24/7/365 sellasta rättiä mist ei edes silmät näy.
- Bioux
Mahtava nainen!
Moniko feministi rohkenee samaan todellisen ongelman edessä..- hahhahhahhaa
sinä et rohkene mihinkään olet pelkuri raukka ja vielä vassari!
- Ti3mo
No ei ainakaan yksikään swedu-feministi! :)
https://www.unwatch.org/walk-shame-swedens-first-feminist-government-don-hijabs-iran/ - Bioux
hahhahhahhaa kirjoitti:
sinä et rohkene mihinkään olet pelkuri raukka ja vielä vassari!
Sinä se tunnistat oikeat ilmiöt.
Minä ja Le Pen olemme pahimmat vihervasurit mitä Euroopasta löytyy.
- muualla
Nosta olematonta hattuani! Siinä on jämerä nainen.
- maantierosvo
On jämerä nainen. Pitää kiinni periatteestaan. Ei kumartele ketään.
Jotkut sanovat, että maassa maan tavalla. Jotkut sitten pitävät kiinni omista periaatteistaan, olivat missä hyvänsä. Niin on ihmisiä moneksi. Ei tuo väärin ollut.
- dfgsdfg
Joku ruotsalainen feministilähetystö kanssa huivit päässä siellä viime viikolla vierailivat, vähän tuli kuittia Ruottalaisilta.
- jetaimeo
Viva Le-Pen
- Hyvä.Tarja
Presidenttiainesta selvästikin. Myös Suomen presidentti Tarja Halonen on käyttäytynyt samoin:
"Tarja Halonen on esiintynyt ilman huivia Saudi-Arabiassa ja huivi päässä Iranissa – jossa huivi siis on pakollinen.
Toisin sanoen ainakin Halonen on todistettavasti menetellyt Suomen ulkoministeriön suosituksen vastaisesti."
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1812658Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2301457Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus841330- 801225
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401206Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1401106Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin111032Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze116920Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen
Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.35914Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät78820