Mauri Pekkarinen järjesti ensin Valtran puoli-ilmaiseksi Kone Oy:lle ja Antti Herlin myi sen sitten isolla voitolla jenkeille.
Ei ihme, että Antti Herlin nyt antaa tukea Pekkarisen pekkaroinneille TEKES-asiassa.
Pekkarinen on Herlinin juoksupoika
7
215
Vastaukset
- Tekes
Tässä on vastakkain Aparaatin henkilökunnan mukavuus ja itse Aparaatin toimivuus.
SDP on aina Aparaatin puolella yksilöä (asiakasta) vastaan.Pekkarisen esitys tarkoittaisi TEKES:in hajottamista.
Asiantuntijaorganisaatio ei toimi, jos se ammutaa ympäri metsiä ja mantuja tyyliin yksi tuonne toinen tänne.
Nykyinen TE-keskusmalli on erittäin toimiva yritysten eli TEKES:in asiakkaiden mielestä.
Pekkarisen hölmöilyt ovat tuttua kepulaista hajasijoituspolitiikkaa.- Kansalainen
Känä kirjoitti:
Pekkarisen esitys tarkoittaisi TEKES:in hajottamista.
Asiantuntijaorganisaatio ei toimi, jos se ammutaa ympäri metsiä ja mantuja tyyliin yksi tuonne toinen tänne.
Nykyinen TE-keskusmalli on erittäin toimiva yritysten eli TEKES:in asiakkaiden mielestä.
Pekkarisen hölmöilyt ovat tuttua kepulaista hajasijoituspolitiikkaa.Ääntä piti TE-keskusmallin erinomaisuudesta piti oligarkki. Asiakkaalta ei edes kysytty. Pekkarinen yritti puolustaa asiakkaan etua mutta hävisi ensimmäisen erän.
Herlin puhuu asiakkaana. Kansalainen kirjoitti:
Ääntä piti TE-keskusmallin erinomaisuudesta piti oligarkki. Asiakkaalta ei edes kysytty. Pekkarinen yritti puolustaa asiakkaan etua mutta hävisi ensimmäisen erän.
Herlin puhuu asiakkaana.Nykyinen TE-keskusmalli on suorastaan erinomainen asiakkaan eli yrittäjän kannalta. Samasta paikasta on mahdollista saada kaikki yhteiskunnan tarjoamat yrityspalvelut.
Pekkarisen mallissa TEKES-yksiköt olisi siirretty pois TE-keskuksista jonnekin ties minne. Jälleen kerraan olisi kyykytetty yrittäjää juoksemaan ympäri maakuntaa. Tämä on KEPU:n hellimä malli.- Kansalainen
Känä kirjoitti:
Nykyinen TE-keskusmalli on suorastaan erinomainen asiakkaan eli yrittäjän kannalta. Samasta paikasta on mahdollista saada kaikki yhteiskunnan tarjoamat yrityspalvelut.
Pekkarisen mallissa TEKES-yksiköt olisi siirretty pois TE-keskuksista jonnekin ties minne. Jälleen kerraan olisi kyykytetty yrittäjää juoksemaan ympäri maakuntaa. Tämä on KEPU:n hellimä malli.Herlin on asiakas. Asiakas on aina oikeassa.
- spesialisti
Kansalainen kirjoitti:
Herlin on asiakas. Asiakas on aina oikeassa.
Antti Herlin ei ole kuuna päivänä TEKES:in ovia aukaissut.
Herlinin puheet ovat vain politikointia, jolla annetaan tulitukea Herlinien uskolliselle juoksupojalle Mauri "Peruukki" Pekkariselle.
- totuus esiin
Mönkare (SDP) oli ministerina kun Partek myytiin liian halvalla Koneelle. Kone pilkkoi Partekin osiin ja möi ne kovalla hinnalla pois mm. Valtran ulkomaille.
KOSKA SDP KORVAA VERONMAKSAJILLE AIHEUTETUN SATOJEN MILJOONIEN VAHINGON???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1143681Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141661Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141528Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181376Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931373Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi241242Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72913Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti14900Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113852Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60809