Svenskfinland hälytystilassa!

Kielikokeilu aiheutti sen, että koko Svenskfinland on edelleen hälytystilassa. Mediaa päivystetään, eikä kielikokeilun puolesta saanut kirjoittaa. pakkoruotsista kielteisesti kirjoittava toimittaja saa kuulla kunniansa. Varmaa on, että median omistajat on briiffattu.

Sanni Grahn-Laasonen saikin vesitettyä kielikokeilun.

Tällä palstalla hälytystila näkyy niin, että palstaa päivystetään. Kaikki pakkoruotsi kirjoitukset ilmiannetaan ja poistetaan. Nyt näyttää siltä, että vakituiset päivystäjät ovat lomalla ja purjehtimassa.
Tilalle on palkattu kesäapulaisia. Lukiolaisia, joilta on pallo hukassa. Heidän kommenttinsa ovat varsin luokattomia vailla järkeä. Kesätrollin tunnistaa, kun hän vaatii faktaa, vaikka asia on päivän uutisissa. Pikku trollit eivät lue uutisia. Trollin tunnistaa, kun hän haukkuu kirjoittajan fennoksi, pelleksi, venäjän trolliksi tai persuksi.

Stackars lilla sommartrollina, eller some bevakarna. Hoppas ni får bra betalt, Sommaren är som bäst och det skulle vara trevligt vara ute.

2

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kansallismielisten nousu on nyt Euroopassa kovassa myötätuulessa.
      Suomessa se merkitsee luopumista Ruotsin holhouksesta.
      Yhteistyö muuttuu tasavertaiseksi itsenäisten valtioiden väliseksi.
      Täm merkitsee myös sitä, että itsenäisten valtioiden välisessä kommunikoinnissa ei voida käyttää toisen valtion kansalliskieltä. Eli Ruotsi ja Suomi kommunikoivat jatkossa englanniksi. Suomi heittää ruotsin kielen tunkiolle, kuin mädän kukon!

      RKP:n lakeijat jäävät kansallismielisen tuulen myötä samaan paikkaan.
      Valemediat kokevat kovia, kun kansa ei enää luota eikä tilaa.
      Ruotsin valtio yrittää vielä levittää propagandaa ostamalla MTV:n, mutta tilanne on jo menetetty suomalaiset ovat fiksuuntuneet. Kukaan ei opiskele ruotsia.

    • Finlandssvenskar ovat myöntymässä vähemmistökieleen, kunhan palvelut turvataan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      109
      6746
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      88
      4381
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      45
      3699
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      13
      3100
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      628
      1698
    6. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      66
      1108
    7. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      55
      1083
    8. teemu samuli

      käykäähän lukemassa uusin alibi lehti 3/26 mitä tämä ihmissaasta satuilee..
      Suomussalmi
      9
      1079
    9. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      199
      1074
    10. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      47
      1039
    Aihe