tärkeätä pointtia tänään:
Perussuomalaisten kokouksen käsittelyssä:
”Ideologinen huuhaa lopetettava yliopistoissa
Ylen ohjelmisto maksukortin taakse
Halal-teurastus on kiellettävä
moskeijoiden valvonta”...
Perussuomalaisten puolueneuvosto työsti lauantaina Lahdessa puolueen periaateohjelmaa ja eri politiikkasektorien ohjelmia: tarjolla oli laaja kirjo ajatuksia.
Perussuomalaiset välittävät Suomen kansalaisista, suomalaisista!
!!
Perussuomalaisten kokouksen käsittelyssä monta
5
127
Vastaukset
- eijatkoon
Natseja.
- fodigid
Oli kyllä taas niin paljon täyttä huuhaata tuossa julistetussa ohjelmassa ettei tosikaan. Muutama asiallinen kohta hukkui täysin kaiken huuhaa öyhötyksen alle.
- NäpsästiKopsasin
Tuleeko yliopistoihin tuon ideologisen opetuksen tilalle esimerkiksi erilaisten kopiointi tapojen ja tekniikoiden opiskelua?
Tutkimus maahanmuuttajien sijoitumisesta eri asuinalueille esim.Vallila,Kallio,Alppila,Toukola-vanhakaupunki siellä on alle 10% matuja/mamuja.Tämä osoittaa,että näillä "nimby" alueella asuvavat ns.kantasuomalaiset ovat suurin kannattaja ryhmä esim. vihreille. Taas vastoin lähes no-go alueilla asuvat äänestävät persuja.Näyttää siltä,että suvakismi on voimissaan sielä missä matu/mamu ongelmat eivät näy päivittäin.
- Opintoohjelnat
Onko se ideologinen huuhaa yliopistoissa kasvatustiede, kirkkoslaavi vai kenties kirkkoslaavi? Ketkä persuista laitetaan uudistamaan yliopistojen opinto-ohjelmat? Hakkarainen vai Roskala? Odotan mielenkiinnolla persujen lisä-avauksia tällä saralla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282577- 1272253
- 1281916
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1061897Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.101634Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161431196Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901095Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu241072Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891051Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno36999