Pahat ihmiset tulisi surmata!

OrpoPirulainen

Riippumatta ihmisen yhteiskunnallisesta asemasta, pahat ihmiset tulisi surmata. Se, että joku profiloituu politiikkansa kautta pahaksi ihmiseksi tarkoittaa tuottamuksellista pahuutta.
Jos ihminen on valmis jättämään toisen heitteille rahan vuoksi, ollaan tekemisissä sellaisen pahuuden kanssa, joka vertautuu natsi-Saksan pahuuteen.

21

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elitepukki

      Miksi ei tehdä näin vaikkapa Plutinille sitten?

    • ei.koskaan.mitään.itse

      Suomessa on kaikki vastuu sysätty automaattisesti yhteiskunnalle. Perheet eivät hoida omia sukulaisiaan tai lapset vanhempiaan. Jotkut eivät edes omia lapsiaan vaan huutavat koko ikänsä käsiojossa. Yhteiskuntaa ollaan huutamassa jatkuvasti pyyhkimää jopa aikuisten ihmisten perseitä niin kuinka helvetissä pitäisi vielä ehtiä pyyhkimään vanhustenkaan perseitä. Ei tässä maassa muuta saada tehtyäkään kuin pyyhkiä isojen ja pienien vauvojen perseitä kehdosta hautaan asti. Sitten samat vauvat kitisee kun holhotaan ja holhotaan. Pikkuvauvoja nyt vaan on pakko holhota ja syystä.

      • Totta tuo kaikki miten ajattelet nykypäivän menosta. Olen täysin samaa mieltä että yhteiskunnan pitäisi kustantaa kaikki aasta-ööhön. Itse ei vastuuta osata kantaa lainkaan vaan aina kaikki väärin mennyt/tapahtunut on yhteiskunnan syy.
        Ennen puhuttiin uusavuttomuudesta kun nuoret eivät tienneet miten kananmunia keitetään.


        Vitsihän oli sellainen että tytär huutaa mökillä isälleen rantaan että mitä noille munille pitää tehdä, ovat kiehuneet jo puoli tuntia mutta ovat vieläkin ihan kovia.

        Se oli sitä avuttomuutta siihen aikaan mutta tämän päivän ihmiset kyllä osaavat munaansa keittää (luulisin) mutta se ilmenee aivan toisella tasolla nykyään.

        Se on mielestäni enemmän huolestuttavalla tasolla ettei aikaihmiset pärjää enää mitenkään.

        Silti on niin että ihmiset jotka oikeasti tarvitsevat yhteiskunnan apua saavat sitä ja näin pitääkin olla.


      • noinkos-kävi
        taruolento kirjoitti:

        Totta tuo kaikki miten ajattelet nykypäivän menosta. Olen täysin samaa mieltä että yhteiskunnan pitäisi kustantaa kaikki aasta-ööhön. Itse ei vastuuta osata kantaa lainkaan vaan aina kaikki väärin mennyt/tapahtunut on yhteiskunnan syy.
        Ennen puhuttiin uusavuttomuudesta kun nuoret eivät tienneet miten kananmunia keitetään.


        Vitsihän oli sellainen että tytär huutaa mökillä isälleen rantaan että mitä noille munille pitää tehdä, ovat kiehuneet jo puoli tuntia mutta ovat vieläkin ihan kovia.

        Se oli sitä avuttomuutta siihen aikaan mutta tämän päivän ihmiset kyllä osaavat munaansa keittää (luulisin) mutta se ilmenee aivan toisella tasolla nykyään.

        Se on mielestäni enemmän huolestuttavalla tasolla ettei aikaihmiset pärjää enää mitenkään.

        Silti on niin että ihmiset jotka oikeasti tarvitsevat yhteiskunnan apua saavat sitä ja näin pitääkin olla.

        Eikä se pakasteesta otettu kinkkukaan paistunut mikrossa 15 minsassa....


      • noinkos-kävi kirjoitti:

        Eikä se pakasteesta otettu kinkkukaan paistunut mikrossa 15 minsassa....

        Vitsi hyvä, ei auta kuin mennä kauppaan ja ostaa uusi TEHOKKAAMPI mikro. Josko jo onnistuisi.

        Joo yksilötasolta se lähtee ja siitä eteenpäin kehittämään mutta se ei ole enää niin helppoa. Meillähän on nyt tullut ilmi näitä "hyväntahtojia" ja vaikka ammattitaito olisi paikallaan, se ei riitä.

        Tässä törmätään taas rahaan mutta nyt ajattelen tämän kyseisen tm:n "oikeata kiinnostustta vanhuksia kohtaan". Valitettavasti en näe siitä merkkejä, tuollaisen ihmisen on helppo jättää virkansa kun tulevaisuus on turvattu. En millään sopisi minkään rahajutun mannekiiniksi siksi että kun saan hyvän palkan teen mitä vaan. En tee.
        Jostain tällaisesta lähtee yksilön ajattelu ja se on kaiken perusta. Kusettajia on maamme pullollaan. Valitettavasti.


    • Hoh_hoijaa

      Silloin vain pitäisi olla tarkkana, kuka saa päättää siitä pahuudesta.

      • oikeustoteutukoon

        Ehdotan feministeistä koottua rauhan- ja tasa-arvonkomiteaa.


      • Moderni.kansalainen

        Minusta vihervasemmistolla on oikeanlaista viisautta päättää siitä.


      • Aivan mutta jos huomaa sen, ei lähde ko.bisnekseen vaan pitää oman moraalinsa ja kertoo sen ko. ihmiselle/aattelle jne. Tai ei tee mitään. sekin parempi kuin lähteä väärään jengiin.


    • AlainRammer

      Petteri Orpo on kuin natsi-Saksan vänrikki. Valmis antamaan kuolettavan iskun sopivan uhrin kohdalla.

      • ei.toimi.tekgoÄlly

        EI se ihan sellainen ole, koska Kokoomus ottaa järjettömästi Suomeen Issssslllamiilaisia, jotka eivät tänne sopeudu. Noissa on paljon riiiikkkkolllliiisia. Ehkä Iraaaakkkiissa johtajat antoivat passit em. ryhmälle sekä tyhjensivät h.huoneensa (dårhus) sanomalla, että nyt saatte tästä passin ja voitte lähtteeä Suuuoommeen.


    • HerätysPahvit

      Mammonanpalvojan jumala on raha, eikä rahalla ole moraalia. Hyvinvointiyhteiskunnat on luotu nimenomaan suitsimaan luonnevikaisten narsistien mellastamista ja muiden hyväksikäyttöä. Nyt Suomessa ollaan ylittämässä rajaa jossa valtiovalta edesauttaa tätä säälimätöntä ja itsekästä menoa. Ei mennä enää ihmisen ja hyvinvoinnin ehdolla vaan bisneksen ja rahan sekä korporaatioiden ehdoilla. Propagandavaltamedia jonka omistus on samalla moraalittomalla taholla aivopesee kansalaisista kaltaisiaan.

    • Klikkiotsikko

      Toimittajissa on pahuus yliedustettuna. Harvennusta vaan peliin?

    • Faktaa_pöytään

      𝓡𝓪𝓱𝓪 𝔂𝓱𝓽𝓮𝓲𝓼𝓴𝓾𝓷𝓽𝓪𝓪 𝓹𝔂𝓸̈𝓻𝓲𝓽𝓽𝓪̈𝓪̈, 𝓮𝓲𝓿𝓪̈𝓽 𝓲𝓱𝓶𝓲𝓼𝓮𝓽

    • fhytrururur

      Sipilä ja Orpo olisi aika uhrata jumalille. He ovat toimineet koko ajan väärin. Siksi heitä odottaa helvetti.

    • Perussuomalainen

      Jättäisin suvakin heitteille ilman mitään rahapalkkiota. Se olisi hyvä työ rinnastettavissa Jeesuksen kärsimystyöhön.

    • Loogisinta_on

      surmata kaikkein pahimmat ihmiset. Paloittelija-päänkeittäjät ja lasten raiskaajat. Sellaisten elämän pitkittäminen veronmaksajan rahoilla on ihmisyyden pilkkaamista.

    • raharaharaha

      Sanonta: "Kiire on kirosana ja RAHA maailman pahin huume."

    • suuret.säästöt

      Eduskunta, ministeriöt ja virastot ammottaisivat sen jälkeen tyhjyyttään.

    • Talousvaihdettava

      Kannattakaa jälleen vain vaihdantataloutta ,siinä taloudessa ei huijarit ja hyväkskäyttäjät iske. Se on ainut talous mikä pyörii ilman mitään tekohengityksiä maailmassa,kun teet osasi muille niin muut tekee vastaavan sulle ja sitten sulla onkin kaikki tarvittava ,muuta ei edes elämässä tarvitse tehdä.

    • keltaliivit-tulee

      Eiköhän nykykehitys johda täälläkin vielä kapinaan, kun ihmiset tajuavat että kaikki raha valuu rikkaiden taskuihin ja työntekeminen on tehty kannattamattomaksi paskaduuniksi niin ymmärrys kasvaa että nyt on kusetettu pitkään kun elintaso vain laskee vaikka tuottavuutta vaaditaan kokajan enemmin.

      Koska ihmiset tajuavat että heitä on kusetettu laman varjolla jo ainakin viimeiset 10 vuotta todella syyllistävällä politiikalla?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      39
      6885
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3888
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      45
      3270
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2834
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      16
      2652
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2228
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2176
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      34
      2040
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2027
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      34
      1920
    Aihe