Demarit hallitusohjelmassaan tulevat kiinnittämään paljon huomiota peruskoulutason koulutukseen.
Nythän koulut on ajettu täysin kuralle. On häirikköä, keskittymiskyvytöntä ja muuten vaan asosiaalisia tai hitaita yksilöitä samassa luokassa. Opettajat joutuvat käyttämään heihin kaiken aikansa ja niille jotka haluaisivat oppia ei riitä aikaa. Koululaitos ulostaa joukkioittain lähes lukutaidotonta ja vain omiin oikeuksiinsa huomiota kiinnittävää väkeä. Pisa-tulokset ovat syöksylaskussa.
Tämän joukon demari-vihervassarit haluavat aivopestä kouluissa monikulttuuri-, ilmasto-, homo- ja kansalaispalkkapropagandalla, tavalla, joka ei tähtää työelämän tarpeisiin vaan pelkästään heidän oman ideologiansa pönkittämiseen.
Lisäksi vihervassarit haluavat äänestysikärajan 16-vuoteen, ikään johon heidän aivopesunsa voimakkaimmin ehtii vaikuttaa mutta johon ei vielä ehdi muodostua epäilyksiä.
Mikäli tämä toteutuu, kasvaa Suomeen vuosiluokkia, jolla ei ole mitään mahdollisuuksia selviytyä omin päin puhumattakaan että he maksaisivat joidenkin eläkkeitä.
Tämä kehitys on katkaistava mahdollisimman nopeasti. Neljä vuotta tätä mädätystä riittää tuhoamaan vähintään yhden sukupolven kehitystyön.
Vasemmisto nuorison aivopesuristretkellä
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Millä alakouluasteella opetetaan taloyhtiökavallukset ja matkalaskuhuijaukset?
No olipas taas yksi tyhmä kirjoituksen aloitus. Näkee, että sivistys on lähtenyt jo ajat siten lapasesta. Hävettää lukea näitä internetsukupolven lapsellisia kirjoituksia. En usko, että tähänkään auttaa mikään koulutus. Vahinko on jo tapahtunut ja sitä ei mikään korjaa, paitsi seuraava parempi sukupolvi.
- Anonyymi
Kirjoitus on erittäin hyvä. Kulttuurimarxismi etenee.
- Anonyymi
Vihervasurien ja globalistikapitalistien harjoittaman massamatutuspolitiikan seurauksena Suomen koulujen oppilasaines alkaa olla monin paikoin jo suureksi osaksi Lähi-itä- ja Afrikka-taustaista "kognitiivisesti haasteellista" porukkaa:
https://brainstats.com/average-iq-by-country.html- Anonyymi
Pitää pienentää opettajien palkkoja kun eivät saavuta opetussuunnitelman tasoa. Eihän tummahipiäisten joukossa ole ainuttakaan jonka kyvyt eivä riittäisi lääkäriksi tai insinööriksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172494Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162071876Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021501Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571487Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491416Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1971277- 941170
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511085Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks17995Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako136868