Aikojen lopussa

Raamatussa on lopun aikoja koskien ennustus siitä, miten leipäveli alkaa pieksämään toista veljeä ajatellessaan, että Herran tulemus viivästyy. Jotenkin noin muistini mukaan.

Nyt on jo se aika, mutta pahenee entisestään. Nyt on aseita hakata vaikka yökaudet elektronisella aseella tai vaikka naapuriasunnosta elektronisella häirinnällä häiritä ja aiheuttaa niin psyykkistä kuin fyysistäkin vammaa toiselle.

Myrskyn edellä tyyntä. Mutta meri ja aallot pauhaavat. Hakkaavatko sielunvihollisen palvelukseen menneet täyden raivon vallassa loppuun asti?
Uhri saa ja hänen kannattaa pitää asiaa esillä ja varoitella niistä asioista, jotka vaaralliseksi näkee tässä ajassa. Moni ei välttämättä uskalla, mutta aika on lyhyt.
561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jatkan...
Aikojen lopussa käy niin, että Jeesus noutaa omansa pois ja pitää sitten viimeisen tuomion.

Yhdessä unessa, jonka näin ehkä 2000 vuoden kieppeillä ennen tai sen jälkeen. Siinä olin kodinhoitohuoneessa, johon oli koottu niin kuin kodin asukkaat tai niin kuin uskovaisten porukka. Mutta osa porukkaa ei kenties ymmärtänyt asioita. Näimme ikkunasta, kuinka valtava porukka uhkaavasti juoksi tietä pitkin kotiamme kohti. Olin perällä siinä huoneessa ja seinän vieressä. Joku huoneen oven lähellä avasi sisääpäin tulijoille oven. Huoneen seinän takaa kuului niin kuin Jumalan ääni ja puhe, joka sanoi, että kunhan Hän antaa käskyn, niin lähteä menemään seinässä olevasta aukosta. Se oli niin kuin pako. Ajattelin tai vastasin, että miten tuosta pääsee. Niin pieni se oli. Silloin vastattiin, ettei pääsekään omin voimin, vaan Hänen antamin voimin.

Äänestä
  • Kun nykynuorisomme on jo 5-vuotiaasta saakka oppinut kännykkäsovellukset ja seurannut tiiviisti kehitystä kärjessä, ei todellakaan tänäpänä voi tietää mikä alan tuleva vauhti on . Älyniekat osaavat ennustaa jo ilman uninäkyjäkin, ellei pian tule niiden myötä täyspumerangiheitto!

    Sakarja 5 - on joskus täälläkin tulkittu tarkoittamaan tv-vastaanotinta , esim. lyijykansi.
    Pilveen nyt kuitenkin tallennetaan yhtä sun toista ja "kirjakääröt" lentelee salamannopeudella Suomen ja Amerikankin välillä jokapäiväisissä uutisissa . Ensiksi satelliiteissa taivaan ja maan välillä!

    Äänestä

Naapurisi on onnistunut erityisen hyvin tässä psyykkisen puolen vaurioiden aiheuttamisessa sinulle. Suosittelen että jatkossa käytät 10l sinkkiämpäriä suojakypäränä.

Äänestä

JEESUS+TULOSSA+TAKAISIN!HUOMIOONKijoittein+havainnoistaniIStuin+nojatuolissa+ja+ilmassa+näkyi+15+cm+valojuovia+vierivieessä,jotka+sitten+vaipuiat.+Ja+luin+seuraaan+päiän+lehdestä,ettäoliatsammuttaneet+Ohion+valtiossa+atomivoimala+kasirikon+vuosi.Silmillenäkyy+muutostilat.+Sittemmin+mittasin+Geiermittailla+nuita+ja+näkyiät+ammasäteilytasoisisihiukkassäteiksi,neutroien+hajautumissäteitä.+Saman+kokoinenatomivoimaakuin+Oliluoto3.+Atomioimalat+vuotavat+85%+neutroneista+luontoo,+jossa+nelentävätjopamaapallontoiselle+puolele+ja+hajoavat+jossaki+vaiheessa+protoniksijaelektroiksi,jotka+äkyvät+Geierputkella+lnan+suunassa+pienessä+kulmassa.Liikkumietapahtuumm+elastisella+sironalla,+jona+vuosi+näkyvät+mm+horisontinsuunassa.Kunavoimaloita+on+paljon,+niin+nuo+ionisoivat+säteet+tuhoavatbiologstaelämää.joka+näkyy+syntyvyydessä+ja+lajien+populaatioissa."!KAIKEN+LOPPU!"+2020!VIITE+Pietarin+kirje,+RaamattuTulos+on+jonkinlainen+käänepiste,+ja+totuus+on+alenevallepopulaatiolle,eksponenttikäyrä+,+ja+logarutmiario+jotainvuosi+2060+kaiken+loppumiselle.+Arviossa+.1970+aro+olisi100%jauodelle2015++arvolisi+50%+lajeista,+populaatioista+siis+jäljelä.PopuIaatioista+oli+jäljjellä++50+prosnttia+v.+2015+ja+alkuoliv.1970jolloinsyntvyyskin+alkoi+vähetyä!+Sytvyys+meni+kuolleisuuden+allev.2015.+Nykykehityksellä+vpi+meä+ollaan+ky,,enessä+vuodessa!Luonnon++kehitys+on+exponentiaalista+ja+matematiiassa+pelkistyy+suoaksi+logaritmimuutosella+josta+voi+helppostiarvioidatulevan+kehityse++kun+ympäistö+olot+eivät+muutu.Tulos+on+tuon+mukaan+v.+2020LIEVITYSTA+MUODOSTUISI+ASENTAMALA+SÄÄTÖSAUVOJA+ATOMIMIIUEUNOIEJAJOSUSEAMPIA+VOIMALOITA+LÄHEKKÄIN+NIIN+ENEMMÄN+NINIIN++SUUNTIIN+tUO+TOIMISI+ENSIAPUNA+TILANTEESSA!++Viite+Huomattavia+uutisia+netissä+sivulla+Mass+death+ofanimals

Äänestä

Luuk. 12:45
Mutta jos palvelija sanoo sydämessään: 'Herrani tulo viivästyy', ja rupeaa lyömään palvelijoita ja palvelijattaria sekä syömään ja juomaan ja päihdyttämään itseänsä,

2. Piet. 3:9
Ei Herra viivytä lupauksensa täyttämistä, niinkuin muutamat pitävät sitä viivyttelemisenä, vaan hän on pitkämielinen teitä kohtaan, sillä hän ei tahdo, että kukaan hukkuu, vaan että kaikki tulevat parannukseen.

https://raamattu.uskonkirjat.net/servlet/biblesite.Bible

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Raamatussa on lopun aikoja koskien ennustus siitä, miten leipäveli alkaa pieksämään toista veljeä ajatellessaan, että Herran tulemus viivästyy. Jotenkin noin muistini mukaan.

Nyt on jo se aika, mutta pahenee entisestään. Nyt on aseita hakata vaikka yökaudet elektronisella aseella tai vaikka naapuriasunnosta elektronisella häirinnällä häiritä ja aiheuttaa niin psyykkistä kuin fyysistäkin vammaa toiselle.

Myrskyn edellä tyyntä. Mutta meri ja aallot pauhaavat. Hakkaavatko sielunvihollisen palvelukseen menneet täyden raivon vallassa loppuun asti?
Uhri saa ja hänen kannattaa pitää asiaa esillä ja varoitella niistä asioista, jotka vaaralliseksi näkee tässä ajassa. Moni ei välttämättä uskalla, mutta aika on lyhyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu