Big Ben kajahtaa brexitin kunniaksi!

Anonyymi

Pääministeri Johnson aikoo soitattaa brexitin kunniaksi kunnostuksen alla olevaa Lontoon maamerkki Big Ben-kellotornin kelloja! Vaikka se maksaa puoli miljoonaa puntaa.

Mutta kyllä moinen summa kannnattaa maksaa, kun juhlistetaan hienon maan uudelleen saavutettua ITSENÄISYYTTÄ ja VAPAUTTA!

Kunpa Suomikin saisi takaisin itsenäisyytensä ja vapautensa EUvostoliitosta. Silloin minäkin menisin kauppatorille shampanjapullon kanssa juhlimaan.

Se olisi TODELLINEN " Oodi ilolle"...

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivottavasti brexitistä käynnistyy EUvostoliiton hajoaminen. Se onkin ainoa toivo, että Länsi-Eurooppa välttyisi musliminenemmistöltä 35 vuoden sisällä.

      Tosin eunukit näyttävät kovasti ihailevan tuota "rauhan uskontoa" ja toivovan Brysselin eliitin onnistuvan tuhoamaan eurooppalaisen sivilisaation puolessa Euroopan maista.

      • Anonyymi

        EU-vihaajien ennusteet EU:n väestörakenteen nopeasta muutoksesta ovat täysin hanurista.
        Muslimien määrä lisääntyy hyvin hitaasti.

        EU on eurooppalaisen sivilisaation vahvin puolustaja.
        Uusnatsit yrittävät tuhota demokraattiset arvomme. Ei onnistu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        EU-vihaajien ennusteet EU:n väestörakenteen nopeasta muutoksesta ovat täysin hanurista.
        Muslimien määrä lisääntyy hyvin hitaasti.

        EU on eurooppalaisen sivilisaation vahvin puolustaja.
        Uusnatsit yrittävät tuhota demokraattiset arvomme. Ei onnistu.

        Eunukki vain valehtelee sujuvasti, vaikka on varmasti tietoinen siitä pätevästä laskelmasta, jonka mukaan Länsi-Eurooppa muuttuu mulsimienenmmistöiseksi 35 vuodessa!

        Kun pistää päänsä pensaaseen ja kieltää karun todellisuuden, niin varmaan on helpompi olla? Mutta minusta se on raukan tapa kohdata totuus!

        Rohkea ja rehellinen ihminen taas katsoo totuutta suoraan silmiin ja pyrkii tekemään jotain ongelman ratkaisemiseksi.


    • Kun yle näytti virkkusta, kumpulanatria, pietikäistä ja hautalaa, niin täytyy sanoa, on tuo senkaltainen lauma käveleviä katasttrooffeja, ettei niiden jälkeen jää kuin tuskaa ,tuhoa ja tuhkaa.

      • Anonyymi

        Suomen mepit ovat paria uusnatsia lukuunottamatta erityisen päteviä hommiinsa.


    • Anonyymi

      Johny ilmoittaa 2020 lopussa milloin saadaan ne kellot
      soittokuntoon että voidaan erota EU sta.

      No game like game of May and Johnson?

    • Anonyymi

      eu = eu-mielinen takinkääntäjärintama, joka on toimintansa ytimessä kansallisvaltiosilppuri, joka "integroi" jäsenmaiden resurssit ja vallan eu:n voimavaraksi. Jäsenmaiden integrointi on johtanut kansallisvaltioiden talouden, suvereniteetin ja demokratian heikentymiseen, jonka seurauksia on mm. vakava velkakriisi ja hyvinvoinnin lasku.

      eu imitoi valtiovaltaa ja fyysistä maata lipullaan, valuutallaan, kansallisuudellaan, passillaan, kansallishymnillään, markkinoillaan jne., vaikka on vain keinotekoinen monikansallinen hallintojärjestelmä. Kaikki kehitystavat ja -tiet vievät kohti eu:n julistamista "Euroopan Yhdysvalloiksi". Siitä ei ole kahta sanaa, että eu:ta mielitään USA:n ja Venäjän tapaan suurvallaksi.

    • Minun täytyy sanoa, että minä en niistä sybooleista ja persun
      ajatusmaailmasta tai hänen uskonnostaan tai ihonväristä en
      tiedä... Eikä se edes kiinnosta.

      Mutta taloudesta minä tiedän... Ilman EU:ta ei ole rahaa.
      Tiedän, että persut on ääliöitä ja ykisnkertaisi juntteja.

      • Tämähän on oikea neropatti ,tämä hävittäjä, eu-populisti keroo, ettei ilman eu:ta olisi rahaa, olet valinnut nimimerkkisi oikein, olet todellinen hävittäjä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1238
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      904
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      90
      845
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      20
      769
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      702
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      636
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      603
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      116
      519
    Aihe