Big Ben kajahtaa brexitin kunniaksi!

Anonyymi

Pääministeri Johnson aikoo soitattaa brexitin kunniaksi kunnostuksen alla olevaa Lontoon maamerkki Big Ben-kellotornin kelloja! Vaikka se maksaa puoli miljoonaa puntaa.

Mutta kyllä moinen summa kannnattaa maksaa, kun juhlistetaan hienon maan uudelleen saavutettua ITSENÄISYYTTÄ ja VAPAUTTA!

Kunpa Suomikin saisi takaisin itsenäisyytensä ja vapautensa EUvostoliitosta. Silloin minäkin menisin kauppatorille shampanjapullon kanssa juhlimaan.

Se olisi TODELLINEN " Oodi ilolle"...

9

<50

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivottavasti brexitistä käynnistyy EUvostoliiton hajoaminen. Se onkin ainoa toivo, että Länsi-Eurooppa välttyisi musliminenemmistöltä 35 vuoden sisällä.

      Tosin eunukit näyttävät kovasti ihailevan tuota "rauhan uskontoa" ja toivovan Brysselin eliitin onnistuvan tuhoamaan eurooppalaisen sivilisaation puolessa Euroopan maista.

      • Anonyymi

        EU-vihaajien ennusteet EU:n väestörakenteen nopeasta muutoksesta ovat täysin hanurista.
        Muslimien määrä lisääntyy hyvin hitaasti.

        EU on eurooppalaisen sivilisaation vahvin puolustaja.
        Uusnatsit yrittävät tuhota demokraattiset arvomme. Ei onnistu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        EU-vihaajien ennusteet EU:n väestörakenteen nopeasta muutoksesta ovat täysin hanurista.
        Muslimien määrä lisääntyy hyvin hitaasti.

        EU on eurooppalaisen sivilisaation vahvin puolustaja.
        Uusnatsit yrittävät tuhota demokraattiset arvomme. Ei onnistu.

        Eunukki vain valehtelee sujuvasti, vaikka on varmasti tietoinen siitä pätevästä laskelmasta, jonka mukaan Länsi-Eurooppa muuttuu mulsimienenmmistöiseksi 35 vuodessa!

        Kun pistää päänsä pensaaseen ja kieltää karun todellisuuden, niin varmaan on helpompi olla? Mutta minusta se on raukan tapa kohdata totuus!

        Rohkea ja rehellinen ihminen taas katsoo totuutta suoraan silmiin ja pyrkii tekemään jotain ongelman ratkaisemiseksi.


    • Kun yle näytti virkkusta, kumpulanatria, pietikäistä ja hautalaa, niin täytyy sanoa, on tuo senkaltainen lauma käveleviä katasttrooffeja, ettei niiden jälkeen jää kuin tuskaa ,tuhoa ja tuhkaa.

      • Anonyymi

        Suomen mepit ovat paria uusnatsia lukuunottamatta erityisen päteviä hommiinsa.


    • Anonyymi

      Johny ilmoittaa 2020 lopussa milloin saadaan ne kellot
      soittokuntoon että voidaan erota EU sta.

      No game like game of May and Johnson?

    • Anonyymi

      eu = eu-mielinen takinkääntäjärintama, joka on toimintansa ytimessä kansallisvaltiosilppuri, joka "integroi" jäsenmaiden resurssit ja vallan eu:n voimavaraksi. Jäsenmaiden integrointi on johtanut kansallisvaltioiden talouden, suvereniteetin ja demokratian heikentymiseen, jonka seurauksia on mm. vakava velkakriisi ja hyvinvoinnin lasku.

      eu imitoi valtiovaltaa ja fyysistä maata lipullaan, valuutallaan, kansallisuudellaan, passillaan, kansallishymnillään, markkinoillaan jne., vaikka on vain keinotekoinen monikansallinen hallintojärjestelmä. Kaikki kehitystavat ja -tiet vievät kohti eu:n julistamista "Euroopan Yhdysvalloiksi". Siitä ei ole kahta sanaa, että eu:ta mielitään USA:n ja Venäjän tapaan suurvallaksi.

    • Minun täytyy sanoa, että minä en niistä sybooleista ja persun
      ajatusmaailmasta tai hänen uskonnostaan tai ihonväristä en
      tiedä... Eikä se edes kiinnosta.

      Mutta taloudesta minä tiedän... Ilman EU:ta ei ole rahaa.
      Tiedän, että persut on ääliöitä ja ykisnkertaisi juntteja.

      • Tämähän on oikea neropatti ,tämä hävittäjä, eu-populisti keroo, ettei ilman eu:ta olisi rahaa, olet valinnut nimimerkkisi oikein, olet todellinen hävittäjä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      720
      2760
    2. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      347
      2417
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      26
      2202
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      37
      2166
    5. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1778
    6. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      1312
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1309
    8. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      66
      1165
    9. Teit asiat lopulta niin

      Ettei meillä ole ikinä mitään mahdollisuuksia toisiimme.
      Ikävä
      55
      1160
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      4
      1125
    Aihe