Tiedeyhteisölle on täysin selvää että tyhjästä syntynyt alkuräjähdys synnytti massiivisen pilven joka sisälsi kaikki nykyisen elämän edellytykset.
Saanen epäillä että onko näillä hemmoilla kaikki oravat kotona?
He uskovat myös alati laajenevaan ja päättymättömään avaruuteen. Hauska ajatelma sekin.
Ihmisen DNA on aika jännä ja onkin kiinnostava väite että se olisi sattumien summa?
Kiinnostuneet voivat toki kooklailla DNA- jutskia... :-)
Itse uskon että olemme äärimmäisen tarkan suunnittelun tuloksia.
Älkää toki minulta enempää kysykö, heitinpähän vain pohdittavaa tähän tyhmien evojen kerhoon.....
Evoluutio ja ihminen.
8
149
Vastaukset
- Anonyymi
Mitenkäs se äärimmäisen tarkka suunnittelija on syntynyt?
- Anonyymi
Itseyntyinen eli Barbelo on oman itsensä isä että poika. Ei Hän ole syntynyt. Ainoastaan sellainen voi syntyä joka on isästä lähtöisin. Alkeellista, toteaisi corona-virus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itseyntyinen eli Barbelo on oman itsensä isä että poika. Ei Hän ole syntynyt. Ainoastaan sellainen voi syntyä joka on isästä lähtöisin. Alkeellista, toteaisi corona-virus.
Eli se syntyi tyhjästä?
- Anonyymi
Alkuräjähdys on todistetusti aikaansaannut maailmankaikkauden. Elämän edellytyksiä ei alkuräjähdys kuitenkaan aikaansaannut vaan ne ovat syntyneet ajan myötä kun kosmos pysyi pystyssä.
Jäit valheesta kiinni. Maailmankaikkeus voi olla olemassa ilman jotta siinä muodostuisi elämää. Esitäppä sitten "uskomuksesi" mukainen "tarkka suunnitelma", joka on aikaansaannut nykyhetken jossa sinäkin olet osana. - Anonyymi
"Tiedeyhteisölle on täysin selvää että tyhjästä syntynyt alkuräjähdys synnytti massiivisen pilven joka sisälsi kaikki nykyisen elämän edellytykset."
Sinä sen sijaan et tunnu tietävän yhtään mistään yhtään mitään. - Anonyymi
Evoluutio ja ihminen?
Jos eläinlaji ei selviä parin asteen keskilämpötilan muutoksesta, eläinlaji on huonosti suunniteltu, ja ansaitseekin hävitä.- Anonyymi
Tuntuu ettet ihan ymmärrä mistä puhut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3265654- 745149
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest494220- 523891
- 433544
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1443288Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv923095- 432229
- 492158
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami282125
