https://www.tietopiste.com/vastauksia-kysymyksiin/
Pallopäiden trollausten vuoksi sivu jouduttiin suojamaan salasanalla, mutta pääset lukemaan pysäyttävät litteänmaan todisteet lukemalla salasanan saman sivuston kosmologian keskustelufoorumilta.
Vastaukset KAIKKIIN litteänmaan kysymyksiin täältä
10
50
Vastaukset
- Anonyymi
Jos teillä olisi edes vakavasti otettavia epäilyjä, todisteista puhumattakaan, kai te toisitte ne esiin kaikkien ihmisten tietoon?
Eiköhän tuokin salailu ole uusi merkki siitä, ettette tiedä yhtään mitään.- Anonyymi
Näinhän se on. Lisäksi se on merkki siitä, että Pete haluaa kerätä rekisteröintitietoja. Salailu on tärkeää tällaisille kulteille.
Litteä maa vaikuttaa päivä päivältä enemmän vapaamuurareilta tms salajärjestöiltä.
- Anonyymi
En löytänyt mitään salasanaa, enkä todisteitakaan. Vaikuttaa samanlaiselta huuhaalta kuin kaikki jenkki flättäreidenkin "todisteet"
- Anonyymi
Pallopäät voisivat lähteä purkamaan Tietopiste.comin väittämiä yksi kerrallaan eikä ulvoa kuutamolle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pallopäät voisivat lähteä purkamaan Tietopiste.comin väittämiä yksi kerrallaan eikä ulvoa kuutamolle.
TIETOPISTE=VALHEPISTE!
Anonyymi kirjoitti:
TIETOPISTE=VALHEPISTE!
Tietopiste.com on hieno sivusto.
Tuossa eräs nimimerkki toivoi että pallopäät voisivat lähteä haastamaan sivuston väittämiä yksi kerrallaan mutta niitä ei kuulu eikä tule kuulumaankaan.- Anonyymi
martta98 kirjoitti:
Tietopiste.com on hieno sivusto.
Tuossa eräs nimimerkki toivoi että pallopäät voisivat lähteä haastamaan sivuston väittämiä yksi kerrallaan mutta niitä ei kuulu eikä tule kuulumaankaan.Miten valheita voi alkaa haastamaan?
Tuo "Tietopiste" on niin todistetusti valhepiste, ettei sen "tietoja" voi kerta kaikkiaan alkaa haastamaan, miten täydellisiä valheita voisi haastaa?
Olet yhdessä asiassa oikeassa: ei niitä valheitten haastamista tule kuulumaan, miksi tulisi? Anonyymi kirjoitti:
Miten valheita voi alkaa haastamaan?
Tuo "Tietopiste" on niin todistetusti valhepiste, ettei sen "tietoja" voi kerta kaikkiaan alkaa haastamaan, miten täydellisiä valheita voisi haastaa?
Olet yhdessä asiassa oikeassa: ei niitä valheitten haastamista tule kuulumaan, miksi tulisi?Miten kumoat sivuston todisteet esim. Siitä, että Helsingistä näkee kiikareilla Tallinnaan? Palloteoriassa sen ei pitäisi olla mahdollista koska Tallinna olisi kaareutunut horisontin alapuolelle.
- Anonyymi
Delphin kirjoitti:
Miten kumoat sivuston todisteet esim. Siitä, että Helsingistä näkee kiikareilla Tallinnaan? Palloteoriassa sen ei pitäisi olla mahdollista koska Tallinna olisi kaareutunut horisontin alapuolelle.
Tai sitten ei näe, littu-uskovaiset valehtelevat, kuten muissakin asioissa.
- Anonyymi
Delphin kirjoitti:
Miten kumoat sivuston todisteet esim. Siitä, että Helsingistä näkee kiikareilla Tallinnaan? Palloteoriassa sen ei pitäisi olla mahdollista koska Tallinna olisi kaareutunut horisontin alapuolelle.
No ei, kyllä sen Tallinnan pitääkin näkyä, tosin vain yläosiltaan. Litteässä maassa sen pitäisi näkyä ihan rantaviivaa myöten, mutta eipä näy vaikka kuinka vääntäisi Nikon P1000:n zoomin kybälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv312861- 1452732
- 1372237
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162163Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131920Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161821472Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu311256Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo961234Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891192Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381148