Ostin ensin apteekista, olikohan Sedoniumia. En saanut nukuttua oikein koko yönä parin viikon käytön aikana, mutta seuraavana päivänä oli pökkyräinen olo. Sitten löysin löysin apteekista Lunixenia. Sillä oli sama vaikutus kuin Sedoniumilla, näillä siis meni nukkuminen huonommaksi. Nukun ilman lääkkeitä muuten hyvin, kunhan ensin osaan nukahtaa.
Söin aiemmin muutaman vuoden lääkärin määräämää Tenoxia 10 mg 1/4 tabletin iltaisin. Nukuin hyvin, mutta reilu 1/2 vuotta sitten lääkäri oli kuolettanut reseptin, vaikka ensin uusikin sen. Kun ei ollut lääkkeitä sekä kun oli tottunut niihin, oli nukkuminen tosi vaikeaa. Nyt nukun jo paremmin, mutta vaikeuksia nukahtaa on jatkuvasti. Töihin on jaksettava lähteä aina aamulla.
Nyt viimeksi löysin apteekista Sedixiä. Auttoi heti nukahtamaan. 1-2 tablettia auttaa. Se on kallista, jos käyttää pidempään. Toiset kertovat Relaxor Forten olevan aivan samaa kärsimyskukkarohtoa. Olisi huomattavasti halvenpaa. Onko kokemuksia Relaxor Fortesta?? Auttaako se hyvin nukahtamaan??
Olikohan terveyskirjasto, mikä kertoo kärsimyskukan aiheuttavan verisuonitulehduksia. Pitääköhän sama paikkaansa, jos käyttää Seixiä tai Relaxor Fortea?? Onko kenelläkään tietoa tällaisesta asiasta?
Relaxor Forte kokemuksia, auttaako nukahtamaan?
Anonyymi
2
12453
Vastaukset
- Anonyymi
Itsellä ensin oli myös käytössä sedix, ja vaihdoin sen relaxor forteen juurikin hinnan takia. Mielestäni näissä ei ole mitään eroa, käytän itse iltavuoron jälkeen saadakseni hiukan kierroksia laskettua ja nukahdettua.. toimii hyvin tähän!
- Anonyymi
Sedix kyllä toimii hienosti. Itse kokeilin myös tuota toista, mutta olen valmis maksamaan nieltävästä tabletista. Imeskeltävän Relaxorin maku ei kyllä omaan suuhuni sopinut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292915- 1191205
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6957- 58941
- 66905
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26877Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65834Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37830Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu157811Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75774