Rokotukset tuhoavat lopulta covid-19 viruksen.

Anonyymi

Ainakin se saadaan hallintaan.

7

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      sehän on ollut Super- Sannan hallinnassa heti kun ilmaantui !

    • Anonyymi

      okei :D ...oliko tää joku torstai illan jäniskevennys ? ei kyllä naurattanut ainakaan.piikeillä jos ei muuta niin saadaan tartunnat kattoon ja totta siinä on positiivista se että mitä enemmin porukkaa saa omicronia sitä nopeammin saadaan tää pelleily lopetettua.HUSsillakin on nyt kiire saada koulut mielellään seis että saataisiin tartuntoja alas ja päästäisiin normaali pelottelu arkeen ,,,eli korona passit laajamittaiseen käyttöön ja ihmisten kiristyksiä voitaisiin jatkaa rauhassa.nyt haittaa tuo leviäminen suunnitelmia...nyt on aika ELÄÄ JA MENNÄ!

    • Anonyymi

      Vitut te piikkiproteiini injektioilla mitään saa hallintaan.

    • Anonyymi

      THL-trollin iltapieru tuo aloitus.

    • Anonyymi

      Jos tulee tehokkaammat rokotteet, niin kenties.

      Lähes puolet HUS:n sairaalahoitoon otetuista koronapotilaista kahdesti rokotettuja – deltavartiantin jyllätessä läpäisytartunnat ovat lisääntyneet

      https://www.ts.fi/uutiset/5477961

      Nykyiset rokotteet eivät ole tehokkaita ja rokotetutkin saavat tartunnan ja tartuttavat virusta eteenpäin. Rokotekattavuus nousee mutta myös tartunnat kasvavat. Johtuu takuulla siitä, että rokotetut tartuttavat myös virusta.

    • Anonyymi

      Niin sitä luulisi. Kaikki on kuitenkin suunniteltu jo vuonna 2009, kuten herra Fauci tässä videolla ennustaa. https://t.me/JFK_TV/7475
      Kun kerran on saatu auki "pakkorokotukset" kaikille, eivät lääketehtaat luovu voitoistaan vaan järjestävät aina uusia variantteja edellisen piikin mukana.
      Tiesitkö, että lääketeollisuus on maailman eniten rikostuomioita saanut ja korvauksia maksamaan joutunut teollisuudenala.

      • Anonyymi

        Näin. Piikitysten yhteydessähän näitä variantteja on helppo levittää ympäri maailmaa.
        Sinne tänne sirotellaan putkeen piikkiproteiinin kyytipoikana virusta sekaan, jotta saadaan ylläpidettyä show niin pitkään kuin on tarvista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2635
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2302
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      976
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      957
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      75
      852
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      71
      818
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      783
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      92
      761
    Aihe