TYRMÄTKÄÄ NIINISTÖ!

Turvatkaa tulevaisuus!

Nyt on alkanut Todellinen taistelu Niinistön tyrmäämiseksi. Näyttäkää ketkä tätä maata hallitsee ja antakaa äänenne Vanhaselle! Älkää antako kokoomukselle pienintäkään mahdollisuutta päästä ylpeilemään vallalla, vaan osoittakaa heille se tie mihin kokemattomuus ja ymmärtämättömyys johtaa!

6

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ollut.......

      kokoomuslaista presidenttiä, ja sen kyllä huomaa.
      Stalinistit, vihreät tuuliviirit ja piiperoluuserit ovat saaneet hienoa jälkeä aikaan.

      Äänestä vaan kepuleita ja demareita niin kohta kaikki maksaa aivan simona, ne kun ei osaa pitää suomen puolta EU:ssa, lisää päästömaksuja, tuet pois, lisää susia, vähemmän metsää ja peltoa, lisää saasteveroja, tuotannon supistuksia jne jne. Sitäkö haluat?

      • turvalliseen!

        Tuo on pientä siihen verrattuna mitä täysin ulkopoliittisesti kokematon Sauli Niinistö saisi Suomessa aikaan. Olisi Suomen kannalta katastrofi jos Sauli Niinistö joskus tulevaisuudessa olisi presidenttinä!


      • olikoelämääennenurhoa?

        Mistä puolueesta Svinhuvfud ja Paasikivi olivat?


      • Obs1

        Paasikiveä ja Svinhufvudia presidenteiksi.


    • Heh, heh!

      On aina ilahduttavaa nähdä, kun KEPU:laiset alkavat panikoitumaan. Eipä ole ollut "Messias-Matin" kampanjatie sellainen, joksi se hänen superkalliissa kampanjassaan oli käsikirjoitettu.

      Näissä vaaleissa KEPU saa sellaisen tyrmäysiskun, että se ei enää kanveesista nouse!

      • 2. Kierroksella!

        Käydään vaan reilu kaksintaistelu ja katsotaan kumpi voittaa. Itselläni ei ole kyllä huolen häivääkään! Tiedänhän että Niinistöstö ei ikänä tule Suomen presidenttiä. Suomen kansa on sen verran fiksua ja oppinut menneestä!

        Ps. Mitä vaalikampampanjointiin tulee, olen enemmänkin ollut hulissani kokoomuslaisten "visionäärien" puolesta. Mitkäs heidän suunnitelmansa olivatkaan ensimmäisen kierroksen suhteen:)...pahalta näyttää!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      207
      4586
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2571
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1512
    4. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      96
      1210
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      125
      1119
    6. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      104
      1116
    7. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      71
      1071
    8. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1042
    9. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      131
      1017
    10. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      107
      977
    Aihe