Iran näyttää esimerkkiä

uuso

Iran siirtyy vetovuoroon fiksujen kansakuntien joukossa. Siellä on todettu, että ydinvoima on tulevaisuuden ratkaisu heille. Vain jotkut typerät valtiot kuten USA ja suomalaiset fanaattivihreät ei ymmärrä tätä.

7

596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainoastaan

      Iran tarvitsee ydinvoimaa ainoastaan pommeihinsa.

      • Täysivaltaisena itsenäisenä kansakuntana, Suomen tavoin, Iran on korkean kulttuurin, sivistyksen, teknologian ja etenkin yhteiskunnallisesti vakaana maana oikeutettu rauhanomaisen ydinenergian rauhanomaiseen hyödyntämiseen.

        Yhteiskunnallisen vakauden säilyvyyttä ei kenenkään tule edes epäillä niin kauan kuin valtion alueella on yksikin ydinvoimala tai ydinpommin raaka-aineeksi soveltuva ydinmateriaalia.


    • Noz

      Iran muuten tavoittelee ydinpommia. Puheet sähköntuotannosta ovat silkkaa sontaa. Mihin se maa tarvitsee täyden polttoainekierron, ellei ydinaseen valmistamiseen? USA ja Israel hoitavat asian pian pois päiväjärjestyksestä.
      Iranin "presidentti" muuten pitää holocostia satuna ja lännen salaliittona. Ahmadinejad ei ole muuta kuin johtajaksi nostettu terroristipaska.

      • Jos muistaa samaan aikaan mitä rapakon takana on.
        Filosofi Jaakko Hintikka on verrannut USA:ta lähi-idän fundamentalistivaltioihin.

        "evoluutio humbuugia
        kondomit humbuugia"

        tappaa ehkä enempi luonto ja ihmiskappaleita kuin

        "holocausti on humbuugia"?


      • Rakentaa täytellistä polttoainekiertoa ja pakistanin tapauksessa pitää myös ydinpomminsa ?

        Muuttuuko Iran säälliseksi jos muuttaa muutaman virkkeen :"joo anteeksi oli se holocausti sittenkin ja anteeksi juutalaiset, onhan teillä kyllä oikeus edes johonkin maaplänttiin" ?

        Onko kyseessä muutama virke joka vie luvan ?


      • sen sellaista

        http://tampere.vapaa-ajattelijat.fi/pakanasanomat/2003-2/paakirjoitus.htm


    • Iranilaisessa tietokonepelissä voitetaan, kun paljastetaan ulkomaalaiset ydinvoimavakoojat ja Iranin ydinohjelma pelastetaan.

      "
      Players win the game when they succeed in saving Iran's nuclear projects.
      http://www.hindustantimes.com/news/181_1630489,001301970000.htm
      "

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2501
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2229
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1423
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe