Väyrynen noussee presidentiksi?

noussee.

Jos ei nyt, niin ihan kohta? Jos katsoo miten Eu, nyt rämpii, niin ymmärtää Väyrysen nousevan presidentiksi vielä. Väyrynen on muutenkin noussut kuin Fenix-lintu tuhkasta. Vaikka miten olisi muut piesseet häntä, se ei ole saanut Väyrystä luovuttamaan. Ei luovuttanut Suomikaan aikoinaan sodassa eikä luovuta Väyrynenkään.

3

59

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • frocxs
    • Itsevarmuus ja huumorintaju samassa miehessä, aika harvinaista.

      http://www.youtube.com/watch?v=qKf705EkGEY&feature=related

      Katsotaan nyt miten käy, mutta kankeita jupisijoita tämmöinen pieni maa ei tarvitse päämiehikseen. Ehdokkaissa on joitakin elämää uhkuvia tyyppejä; sellaiset jaksavat paineissakin.

      • Niinistö ollut ja mennyt

        Jees, Niinistö on varsinainen kanki, siltä ei tuu yhtä ehjää ajatusta. Sellaista kutinaa kulisseissa on, että niinistö on ollutta ja mennyttä. Jos niikseen on, Väyrynen nousee, Soini nousee, Haavisto nousee. Lipponen taitaa olla samaa vanhaa kauraa kuin Niinistö. Niiden mokat on euro ja Nato.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1296
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      310
      1114
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      939
    4. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      301
      924
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      781
    6. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      117
      682
    7. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      193
      672
    8. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      45
      636
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      595
    10. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      536
    Aihe