Sari Essayah on uskonnollisen hurmosliikkeen, helluntailaisuuden, kannattaja. Jos hänet valitaan presidentiksi, niin koko kansakunnan on kiristettävä pipojaan huomattavasti, koska kaikki on kiellettyä. Tanssiminen on syntiä, ennen avioliittoa ei missään tapauksessa saa olla sukupuoliyhteydessä, kirkkoon ei saa kuulua, koska helluntailaiset eivät kuulu kirkkoon. Sinun on otettava aikuiskaste. Mitä ihmiselämää se sellainen on?
Essayah on hurmosliikkeessä mukana
11
112
Vastaukset
- Sionisti.
Mikähän sullakin alhainen pakana on helluntaiporukkaa vastaan? Mikä ihmeen hurmosliike? Olet säälittävä tietämätön epäuskovainen ja pakana!
- lutterin mutteri
No onpas kamalaa! Lutherkin kääntyilee haudassaan jos saa tällaista tietoa Suomesta!
Suomalaiset ovat niin peruslutterilaisia kuin olla voi. Kaikki muut kristilliset uskonnot on kauhistus. Puhumattakaan budhalaisista ja muslimeista! - .
Sohaisit ampiaispesää - nyt hihhulit suuttuvat sinulle ja sinua ei tempaista ylös.
- .
Köhköhköö. Te ateistit olette kyllä säälittävää sakkia. Mikä teillä ateisteilla on oikein helluntaiporukkaa ja uskovaisia vastaan? Todella yhteiskunnallisesti ja poliittisesti aktiivista porukkaa, erittäin isänmaallista sakkia ja edustavat hyvinvointiperiaatetta myös muillakin kuin taloudellisin mittarein. Hengellinen ja henkinen hyvinvointi, lähimmäisestä välittäminen ja huolehtiminen sekä arvomaailma on sekä yhteiskunnan että sen hyvinvoinnin peruspilareita. Oletpas sinä niinsanotusti ahdasmielinen ihminen, kun aina itsekin saan tätä kuulla.
Olen itse PerSu ja uskovainen, vaikka Saria kyllä kannatan. Myös PerSuilla on paljon uskovaisia kannattajia ja jopa useita uskovaisia kansanedustajia kuten Mika Niikko ja Hakkarainen. En todellakaan tiedä, saati ymmärrä, mistä vihamielisyytesi ja asenteesi kristittyjä kohtaan ja vastaan oikein kumpuaa? Voisitko valaista minua hieman tässä? Oletko näitä monikultuuriutopisteja, kenties?
- Upsista ups
Upsista.
Viitsitkö tarkistaa perustuslaista mitkä ovat tasavallan presidentin tehtävät ja valtaoikeudet.
- Upsista ups
Upsista.
- Upsista ups
Upsista.
- iuytrvfcde
Tää on kyllä totta
- taivasosuus meni jo
Hypätkää taivaaseen ja puhukaa kielillä helluntailaisten hihhulien tahdissa, jos ette muuhun pysty.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1871890
- 1131033
- 99947
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20717- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42588Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä28544Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174536Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;199473