Puolustus kyky o. kiitos hörhöjen etenkin demareiden. Nyt ne ovat RKP ja sen kaverit. Vaiko oliko tämä vain NATO-kotti?
Menkää koko vitun jengi sinne Suomenlinnann lukemaan mitö siellä Ednesvärdin haudalla lukee! Sitä ei ole syytä unohtaa!
Miten voi olla tosi, että tyhmyys polveutuu? Ihan kamalaa. Lukeka historian läksynne!
Luuleko, että Katainen kännipäissänn kyntää asfltia, että joku kukkaruukku juttu menee läpi. Hyvä ettei ollut nyrkki!
Elääkö Suomi ennen vuotta 1939?
4
<50
Vastaukset
- 1916
1916
- "torpparit takaisin"
25 % kannatta kokoomusta, miksi?
Sama puolue, kun nyt haluaa Venäjälle valtaan, Putinen jengin. Suomen kokoomus jengi.
Mitä ne Venäjän oligrgit tai mitä ne valtion rosvot olikaan.
Ihme juttu!
On se kumalista miten maailma kääntyy seljälleensä.. Suomen pöllöpäät elävät jossakin ...en tiedä missä ajassa 1900 vaiheessa inne ainakin pyitään.
Suomen puolustus kaatuu kuin pääministeri kesäkengillään.
Näin NATO-hovin wannabee-ylimykset.- kusessa ollaan
Kyllä elää ja taitaa olla myös suunnitelman osa jolla kansalle saadaan perusteltua miksi meidän pitää liittyä Natoon.
Nato ei meitä auta,se on selvää eikä edes ehdi, Venäjä ehtii ensin maamme kamaralle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2291670- 1861581
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441174Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46881- 14740
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30731Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 36701
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .21668Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627