Keskiyö

polterinnassa.

Näetkö pitkäikäisyyttä suhteellemme vielä? Reilut kymmenen vuotta yhteiseloa takana, monesta ollaan selvitty. Erilleen kasvua on kuitenkin tapahtunut ja mies alkaa tuntua hyvältä ystävältä. En haluaisi olla parisuhteessa hyvän ystävän kanssa, vaan sielu huutaa sitä parisieluaan. Miten tämä tilanne ratkeaa?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      teillä ei nnähdäkseni ole saman tarpeet. minusta sinussa on enemmän potkua kuin miehessäsi. mikä on se voima mikä teitä yhdistää? mitkä ovat teidän yhteisiä unelmianne?
      vai onko niitä?

      näen teidän henkisesti hyvin kaukana toisistanne. onni voi toki olla arkea ja parhaimmillaan se sitä onkin. mutta myös eroottisuus on vahva voima, mikä vetää kumppaneita puoleensa ja antaa lisää energiaa. minusta sinä olet siinä suhteessa nälissäsi.

      kyllä tässä toinenkin nainen vilahtaa, hän on lähinnä etsimässä parempaa kotia itselleen. en oikein usko, että sinä jaksat tätä loputtomiin. ole vain rehellinen itseäsi ja myös kumppaniasi kohtaan, tästä on pakko puhua ja sitten on toimittava. katsokaa rehellisesti sitä, mikä pitää teitä yhdessä. riittääkö se teille?
      mitä voisi muuttaa?

      t. Keskiyö

      • polterinnassa.

        Varmaan just arki ja yhteinen talous pitävät yhdessä. Yhteisiä unelmia olemme nyt viritelleet jottei kaikki kuivu kasaan.

        Mikä tuo toinen nainen on näyssäsi? Onko miehellä jo sellainen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5077
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3322
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3069
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      38
      2298
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1797
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1550
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      121
      1474
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      119
      1149
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1109
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1077
    Aihe