Eläkeyhtiöissä on suomalaiset eläkevarat, ei ole samaa miten niitä käytetään. Ei varsinkaan sisäpiirin omien etujen tyydyttämiseen.
Tässä on muodostunut viimeaikoina kuva, ettei eläkeyhtiöiden johtajia koske mitkään lait. He voivat harjoittaa jos minkälaista kähmyröintiä ilman, että vastaavat tekemisistään.
Näiden yhtiöiden halituksissa istuu henkilöitä joille maksetaan ilmeisesti tarpeeksi, että umistavat silmänsä, tai heidät on koplattu, että ovat varmasti hiljaa. Esimerkkinä AY-pomot ja politiikot.
Olisi syytä pistää nämäkin yhtiöt ruotuun, ennenkuin hävittävät kaikki eläkevarakertymät. Kyllä luottamus on mennyt täysin koko alaan!
Järjettömät palkat palkkiot ja muut edut, ihan käsittämätöntä yhteisten varojen hassausta.
Koska tutkitään loput eläkeyhtiöt?
2
58
Vastaukset 2
Jotkut ihmisyksilöt tarvitseva aivan erityisen paljon rahaa ja materiaa, jotta edes jotenkuten pysyvät hengissä.
Näinhän se on ollut maailman sivu.- "det samma""
Silloin kontrollin on pelttava, kun yhteisistä varoista on kyse! On käsittämätöntä, että niitä käytetään kyseenalaisiin menoihin. Luulevatko eläkeyhtiön johtajat, että varat ovat heidän yksityisomaisuuttaan? Vai pelaavatko he niin varman päälle, kun kontrollia ei ole riista on vapaata vai eikö kontrolli koske heitä?
Samoinhan Katainen ja Urpilainen pelaa valtion varoin (veronmaksajien varoin) kylvävät niitä milloin minkin maiden pankkien pelaastamiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.301189- 66819
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,41720Työttömiä suomalaisia ei saa töihin
Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss275608- 91599
P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys
Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓139596- 52516
Et siis halua
enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani47510- 35489
Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?34487