Itä ukrainan separatistien riveihin hypänneet kertovat IL:lle

Totuus123

Koska on omin silmin nähnyt ukrainan armeijan kidnappaavan lapsia ja kiristävän uhkaamalla lapsiaen vahingoittamisella tietoja separatisteista.

"Hän haluaa puolustaa omaa asuinseutuaan Ukrainan armeijalta.

- Näin mitä he (Ukrainan sotilaat) tekivät Mariupolissa.

Irinan mukaan Ukrainan armeijan sotilaat esimerkiksi ottivat äidiltä tämän lapsen ja kiristivät sitä kautta tietoja aviomiehen olinpaikasta. "

http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014092918703775_uk.shtml

4

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisin kuvitella että mikäli kyseessä ei ole kapinallisten lavastus, on kyseessä Azov:n pataljoona.

    • ehdoton fakta

      Ja koko tilanne Ukrainassa johtuu vain ja ainoastaan Venäjän hyökkäyksestä Krimille ja Itä Ukrainaan.

      Tappamista ei olisi lainkaan jos Venäjä ei olisi hyökännyt Ukrainaan.

    • fueller

      iltalehtikö sen sinulle kertoi?Tosiasiassa ei ole mitään 100%näyttöä Venäjän armeijan osallistumisesta konfliktiin.enkä puhu vapaaehtoisista sotilaista,joita on ollut konfliktin kummakin puolella.Ikävä kyllä kriisin varsinainen alullepano ja siemen kylvettiin jo pitkä aika sitten ja tietenkin terroristivaltio USA:n toimesta.Ota selvää,tieto auttaa.

      • Todisteet on kiistattomat. Venäläiset sotilaat on pakotettu Ukrainaan venäjän toimesta. Näin kertovat sairaalasta venäjän sotilaat ja kiinni jääneet.

        Kaikista selkeintä on nähdä venäjän sotakalusto Ukrainassa. Etenkin T72 tankit ja IT ohjukset joilla tiputetaan lentokoneet yli 5km korkeudesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      131
      1374
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      103
      889
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      713
    4. 51
      605
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      533
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      484
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      35
      432
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      399
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      394
    Aihe