RANSKAN PANKIT EIVÄT SAANEET OMIAAN KREIKASTA VIE

LÄ !

http://yle.fi/uutiset/eurooppa_pui_kreikan_kohtaloa_tanaan__ovi_auki_neuvotteluille_mutta_ehdotukset_saatava_nopeasti/8134370

Kreikan kohtaloa puidaan korkean tason kokouksissa Euroopassa tänään tiistaina. Euroalueen valtiovarainministerit kokoontuvat ensin euroryhmään Brysselissä kello 14 Suomen aikaa.

Valtionvarainministerit odottavat Kreikalta uusia ehdotuksia talouskriisin ratkaisemiseksi. Kreikan pääministeri Alexis Tsipras onkin luvannut toimittaa euroryhmälle kompromissiesityksen.

Myös euromaiden valtionpäämiehet on kutsuttu Brysseliin tiistaiksi. Kokous alkaa kello 19 Suomen aikaa. Ranskan presidentti François Hollande ja Saksan liittokansleri Angela Merkel tapasivat illalla Pariisissa pohjustaakseen tämänpäiväistä EU-huippukokousta.

– Ovi on yhä auki neuvotteluille, Ranskan presidentti François Hollande sanoi eilen maanantaina.

Saksan liittokansleri Angela Merkelin mukaan Kreikan aika on kuitenkin käymässä hyvin vähiin." !



Ranskan pressa kävi illalla puhumassa Saksan PELTIrouvan, krgujen tukiaisten jatkamiseen!
Mikä helevetti siinä on jotta tuota hulluutta ei jo puhalleta poikki?
Miksi pumpata lainarahaa rikollisille? jotka eivät koskaan pysty maksamaan velkojaan taikaisin, eivätkä edes aiokaan maksaa!
Kyllä nykymaailma on hullujen johdossa! ei voi enään muuta sanoa !


Late Lapista. SSSS Ry!

1

<50

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitäSuomi

      http://www.uusisuomi.fi/raha/86137-nyt-jyllaa-huhumylly-16-maata-haluaa-kreikan-ulos-eurosta

      Myös Financial Times kirjoittaa, että euromailla on hyvin vähän joustohaluja Kreikan suhteen.

      - Grexit [Kreikan euroero] on jokaisen huulilla, mutta kukaan ei varsinaisesti sano sitä, neuvottelulähde kertoo FT:lle.

      Brittilehti Independent kertoo Alankomaiden pääministeri Mark Rutten kommentoineen, että jos Ateena ei hyväksy velkojien vaatimuksia, ”se on ohi”.

      Kathimerini kertoo, että Kreikan pääministeri Alexis Tsipras ja tuore valtiovarainministeri Euclid Tsakalotos matkustavat tänään Brysseliin päämääränään pitää Kreikka euroalueen osana.

      Ranskan pääministeri Manuel Valls kommentoi Financial Timesin mukaan, että Ranska tekee kaikkensa pitääkseen Kreikan eurossa.

      Lue lisää: Nämäkö maat ovat euro-Kreikan puolella?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      809
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      30
      760
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      503
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe