Kreikassa,

Kaori

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meidänkö_syy

      Siitäkin mamutusmedia varmaan syytää eurooppalaisia. Meidän näet pitäisi sen mukaan jotenkin estää, että Välimeren vastarannalta ei ryysitä mereen hukkumaan!?

      En tosin tiedä, miten ihmeessä me voimme asiaan vaikuttaa???

      • muualla

        Puhkomalla kaikki afrikan rannikolta lähdössä olevat alukset. Ei tuo vyöry muutoin lopu.


      • justnäin

        Kannatan.


      • Kaori

        Onhan tuolla suomestakin rajavartioalus poimimassa merestä ihmisiä, sekä eläviä että kuolleita. Kreikan on infra kuulostaa olevan aika heikko, tosin onhan tuo koko maa konkurssissa joten eipä tuo nyt niin ihme ole.

        Ei olisi kovin kummoinen operaatio lähettää tuonne esim. pari sataa avustustyöntekijää lisää.


      • Kaori kirjoitti:

        Onhan tuolla suomestakin rajavartioalus poimimassa merestä ihmisiä, sekä eläviä että kuolleita. Kreikan on infra kuulostaa olevan aika heikko, tosin onhan tuo koko maa konkurssissa joten eipä tuo nyt niin ihme ole.

        Ei olisi kovin kummoinen operaatio lähettää tuonne esim. pari sataa avustustyöntekijää lisää.

        Tai lopettajaa...


    • Jahka_täst

      Minulle tulee pankin mainos, kerätä kolikoista säästöjä. Ensimmäiseksi aivan näen kuvassa, että kerätään kolehtia pikku killingeistä OP:n pääjohtajan jättibonuksiin ja palkaan. Luontainen kuvotus on hyvinkin vahva, vastedes ei senttiäkään Alex Stubbin ja Susanna Kosken, Risikon, THL:n mamuttajien yms. palkkioiksi mistään julkiselta sektorilta tai mihin ikinä voi vaikuttaa.

      EU:n haalima asema huoltaa pakolaisia lupailemalla onnea ja aututta printtaamalla rahaa ja pakottamalla veronmaksajat kustantamaan vastustamisesta huolimatta poliitikkojen ihanaa, rikasta elämää. Itse saa koskaan edes yhtään suklaalevyä, että näin tiukkaa köyhällä, saati sitten, että sairaalaan ajettaisiin vaikka Hämeenlinnaan saakka Oulusta ja Kuhmosta.

      Mitään ei usko Syyrian, Iranin, Irakin, Yhdysvaltojen, Afganistanin, yms. hallitukset, koska tämä on kansalle ajettavaa kusetusvelvoitetta, tästä ei pitäisi seurata mitään muuta kuin sota ihan kaikkialle. Se, että joudutaan toimettomina seuraamaan 10-20 vuotta, kun EU-poliitikot ajaa sisään liittovaltiota eri kriiseillä, johtaa äärettömän suuren vastustukseen.

      Sipilä on kokoomuksen välikäsi, heti kun kepun isäntämiehet ja setämiehet antoivat luvan hyväksyä sovun, Alex Stubbin nuoleskelu alkoi. Toimittajakin antoin puolueille kasvot: setämiehet (kepu), nulikat (kok), vässykät (persut).

      Näkökulma: Kokoomus ryssi
      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015110620627037_uu.shtml

    • 16-4

      Aika pieniä hautausmaita ovat. Toisen maailmansodan lopussa länsivallat luovuttivat Jaltan konferenssissa Stalinille Saksan antautumisen jälkeen kolme miljoonaa venäläistä, ukrainalaista ja balttia. Muutama säilyi hengissä, kaikille muille löytyi hautapaikka.

    • Kaukonen22

      En ymmärrä noitten merialusten toimintaa kreikassa.Oman oikeustajun mukaan laiton tulija pitää plauttaa lähtöpisteeseen eikämtuoda Eurooppaan meidänelätettäväksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9067
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6299
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1370
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1311
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      79
      1005
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      877
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      788
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      703
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      696
    Aihe