Poliisi ampui Rinkebyssä - Trump oikeassa

TrumpOikeassa

Poliisi joutui ampumaan vieraan vallan naamioituja joukkoja kohti Rinkebyssä: http://www.ts.fi/uutiset/maailma/3407071/Ruotsin poliisi ampui Rinkebyssa osuakseen

Voin kuvitella että jos Poliisilla on tuolla vaikeata, niin kuinka vaikeata kantaruotsalaisen on tuolla asua! Trump on koko ajan ollut oikeassa. Alexander Stubb saisi käydä iltasella kävelyllä tuolla Rinkebyssä, Peppi Pitkätossun maisemissa, niin tuli järki päähän.

38

493

    Vastaukset 38

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rinkkebjörn

      normaalistihan naapurin media vaikenee, julkaisu taitaa olla kuningaskunnalle pieni näpäytys

    • kauheaameininkiä

      JA SUOMESSAKIN SULJETAAN SILMÄT ........ mikä h-.......tti tätä maata vaivaa ??

      Tässä ei siis ole mitään turvallisuusriskiä tapahtunut Suomessakaan kahden vuoden aikana ????????? MIHIN TÄMÄ SUOMI MENEE ?? RUOTSI ON TODENNÄKÖISESTI KAAOS -TILANTEESSA 10 VUODEN SISÄLLÄ ???

      Kyllä Rumppi tietää ja Suomen kansa (jollaisia on enin osa) !!!

    • iuboiunpnp
      • Päivän paras video ja kaiken lisäksi täyttä totta nyky Suomessa. SUUR KIITOS kuvaajille !!! Herätys nyt Suomalaiset . Että silleen.


      • Eipäs näyttäneet tuota videota Ylen klo 11:00 uutisissa. Pidetäähän tuo video näkyvillä miten järjettömiä tehtäviä Suomen poliisi tekee kuskaa mamuja mielenosoituksiin Suomessa. Että silleen.


      • No ihan reilusti ylös vaan Suomalaisten tietoisuuteen tuo video on saatava leviämään miten Suomen Poliisi toimii kuskailee taxina passittomia ja paperittomia mielenosoituksiin. Että silleen. On sitä aikoihin eletty.


    • heh.heh.heh.heh

      Ruotsista tuli mielenkiintoinen nimenomaan maahanmuuton ansiosta.
      Tiina Rosenberg.

      Käsittämätöntä, että miten pienellä järjen määrällä maailmaa johdetaan.

      • Ghjhh

        Onneksi Tiina Rosenberg ei johda mitään maata.


      • uluj

        Toivottavasti Suomi on mielenkiitoinen jollain toisella tavalla.

        Mahtaakohan Ruotsin turistibyråå mainostaa: "Jos kaipaat jännitystä tule käymään Ruotsissa. Täällä koet "Tosielämän selviytyjät" - ihan toista kuin television Selviytyjät."


      • LomaRinkebyssä

        Elokuvassa Nousukausi Janne Saari (Petteri Summanen) ja Katri Saari (Tiina Lymi) päättävät lähteä ennen Jannen uuden työn alkua ennenkokemattomalle extreme-lomalle työttömiksi Jakomäkeen.

        Jakomäki oli aika kesy paikka. Nyt kaikki todelliset uskalikot lähtevät extreme-lomalle Rinkebyhyn. Kouluruotsilla pärjää kyllä.


    • herre.gud

      Joko Risikko on paheksunut tai kommentoinut Ruotsin poliisin väkivaltaisia ja rasistisia toimia?

    • Trump on aina oikeassa. Vois kääntyä vasemmallekkin välillä. Hahahahahahahaa

    • Tapporahaakiitos

      Eipä niistä loispaskoista pääse eroon kuin tappamalla.

      • Vapaaehtoinen

        Koska voi aloittaa?


    • Li.vastaa.palstalla

      Rauhanuskontoa edustavan etsintäkuuluttaminen ja pidättäminen on rasistinen teko ja johti oikeutetusti parempaan väkivaltaan rasistista Ruotsin valtiota vastaan.

    • ylehesaripelkkääpaskaa

      Ai , ai , kun on vaikea pala nielaistavaksi valtamedialle , mkun juuri ovat hehkuttaneet Trumpin puhuneen pelkkää paskaa.

      • Ruottinen

        Ruotsin kansalainenpa hyvinkin


      • Totuuskomissio

        Mutta tänään tapahtui kummia: Suomen kovin matutus ja muslimien etujärjestö Yle uutisoi tuon Rinkebyn tapauksen, kuitenkin hyvin neutraalisti, kun yleensä kouhottavat miten väärin muu maailma ja esim. Trump kohtelee muslimiveljiä ja sisaria.


      • bvcbbvcb
        Totuuskomissio kirjoitti:

        Mutta tänään tapahtui kummia: Suomen kovin matutus ja muslimien etujärjestö Yle uutisoi tuon Rinkebyn tapauksen, kuitenkin hyvin neutraalisti, kun yleensä kouhottavat miten väärin muu maailma ja esim. Trump kohtelee muslimiveljiä ja sisaria.

        Älä viitsi. Nyt tulee klo 16.11 Trumppia oikein olan takaa.


      • Totuuskomissio

        Tietenkin, mutta edellä kuvaamani oli kuitenkin yllätys Ylen pitkään jatkuneen pönötyksen keskellä.

        Yrittävät mollata Trumpia jatkuvalla syötöllä se on tosi ja mitä tuo edes kuuluisi Suomen Ylelle jos millekkään taholle, niin kauan kuin Trump ei ole meitä vastaan hyökkäillyt.

        Voihan Trumpilla olla kohta arvostelun saumaa Ylen ja mädän poliittisen järjestelmämme häneen kohdistuneista liki solvaavista höpötyksistä?

        Yle voisi keskittyä petosjytkypolitiikkojemme savustamiseen esim. juuri Talvivaara-Terrafame jatketussa ympäristörikollisuudessa!


    • ghiolu

      Kerrassaan hupaisaa, että tällaista tapahtuu heti sen jälkeen kun Ruotsi ripittänyt Trumpia hänen Ruotsia koskevista puheistaan. Jotka toki olivat epätarkkoja.

      Tosin selväähän se oli että ei kauaa kestä, Ruotsissa kun tällaista sattuu harva se päivä.

      • No se totuus vain tulee ilmi viimein ja karulla tavalla. Että silleen.


    • johannes21

      Ruotsi on joukkopsykoosin vallassa. Trump kertoo totuuden Ruotsista.
      Siitä ruotsalaiset närkästyy. Ministeri ja ent. pääministeri kommentoivat asiaa.
      Suomen hurri Stubb puolustaa näitä joukkopsykoosin vallassa olevia.
      Oireena ruotsalaisten taudissa näyttää olevan tosiasioiden kieltäminen ja valehtelu. Miten pitkää ruotsalainen yhteiskunta kestää tätä joukkopsykoosia.
      Milloin alkaa tosiasioiden tunnustaminen. Turvapaikkapolitiikka on epäonnistunut.Ollaan liian hyväuskoisia ja nenästä vedettäviä.
      Kulttuurimarxilaisuus lienee se sairauden syy.
      Saman taudin oireita nähtävissä myös Suomessa Helsingin kuplan asukkailla. elävillä.
      Youtube: Mitä on kulttuurimarxilaisuus.
      Unkarilaismies kertoo pakolaiskriisistä

    • Hahahahaha

      "Tarkoititko: hahaha, tyhmät eurooppalaiset ottavat sisään kaikki afrikkalaiset, they ja ne perspanevat teidtä suurella antaumuksella toivoen, että tykkäätte niiden pitkästä pötköstä persuksissa. Hahahaha. Ellet, niin opit "rakastamaan" niitä, hahahaha."

    • gfhgfgf

      Kannattaa lakaista vaan ongelmat maton alle ja laittaa pää pensaaseen ruotsissa. Sillä lailla ne kaikki ongelmat ratkeaa.

      • Totuuskomissio

        Ja Suomessa poliitikkojemme aikaansaama ja vero-ja velkavaroin ylläpitämä Talvivaara Terrafame ympäristörikos senkun jatkaa lisäsotkemista piikkiimme.

        Miksi tämä vääryys ja rötös ei näy kiinnostavan s24:n väkeä? Ehkä pitäisi, siinä missä laiton maahan tunkeutuminenkin, sillä myrkkymonttu nielee omat ja varastetutkin ja pitkälle tulevaisuuteen.

        Siinä saa alvia korotella ja muitakin veroluonteisia maksuja vielä tanakasti ja kaikki nk. "mirkan persieen so. kankkulan kaivoon"!!!

        Jos ette katsoneet eilistä "Nälkämaan laulu" dokkaria, suosittelen. Saattaa löytyä Yle Areenasta? voi tosin ja toivottavasti tulee uusintana parhaaseen katseluaikaan.


    • Tiedustelutietoa

      Yksinkertaista: Trump nähnyt noin niin kuin (ilmeisesti monille yllättäen) suurvallan johtajana tietoa jostain mistä me tavalliset kuolevaiset, tai edes pilipalipoliitikot, saatika multikultimedia emme olleet tietoisia, ja sattui puhumaan tästä julkisesti, ohi suunsa.

      • tötterö.huuli.valehtelee

        Näitä Trumpin "tietoja" on Ruotsin poliisi kumonnut.


    • jo_on_perkele

      Suvakit haukkuu täällä Trumpia,mutta kun matu tulee vastaan ollaan
      perse pystyssä.Matutko ne sodat kävi ryssiä vastaan että ollaan tähän
      päivään saakka saatu elää vapaassa Suomessa?Miksei suvakki pokkuroi
      kaikkien muidenkin maiden asukkaiden edessä?Pelkoa vai?

    • iÖrebro

      Normipäivä absurdanissa.

    • PisteetTrumpille

      Iloitkaa Trumpista niin kauan kuin se kestää. Poliitikot korruptoituvat nopeasti ja unohtavat ajaa kansan asiaa. Trump on silti parasta, mitä politiikassa on tapahtunut vuosikymmeniin, aito totuuden torvi.

      • Olettehan muistaneet katsoa välillä tuota " Eksyneen Gongolaisen videota " jossa Suomen Poliisi joutaa kuskailemaan laittontaa maahanmuuttajaa mielenosoituksiin? Voisko Suomen sisäministeri kertoa minkä perusteella noin tehdään ? Että silleen.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      66
      1847
    2. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      74
      1342
    3. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1078
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      45
      864
    5. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      41
      820
    6. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      284
      809
    7. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      262
      744
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      55
      707
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      107
      697
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      119
      624
    Aihe