Hyvä mies, hyvä nainen, mutta toinen on pelaaja

Karrella

Tutustuin viime syksynä, 24:n kautta ihanaan, upeaan, aikuiseen ( 50v) mieheen. Molemmat haettiin elämänkumppania ja samanlaiset ajatukset suhteesta.
Suljettiin profiilit ekojen treffien jälkeen. Nähtiin viikottain. Käytiin reissuilla ym. mitä seurusteleva pari tekee. Kaikki oli ihanaa ja upeaa.
Muutos tapahtui n. kolmen kuukauden jälkeen. Hän ei enää halunnutkaan suunnitella yhteisiä menoja viikkojen päähän, ei edes seuraavalle viikolle... Hän palasi takaisin 24:ään. Mistäkö tiedän, koska ystävättäreni kertoi hänen palanneen.
Hän osasi kuitenkin vielä esittää "seurustelua", kunnes sitten tapasi jonkun 24:n kautta.. Viestiteltyään tämän uuden kanssa muutaman päivän, hän yhdellä viestillä ilmoitti minulle, että ei halua enää minua ja kaikki on loppu. Ei kertonut löytäneensä toisen. Ei selitystä, ei asian käsittelyä. Oltiin kuitenkin oltu jo useita kuukausia pari, tai minä luulin niin... Minä olin sydän karrella.
Sattumalta tiedän, että uusi suhde kesti kolme viikkoa.. Mihin se sitten loppui, en tiedä.
Otin häneen yhteyttä. Hän ei halunnut tavata. Uusi suhde oli loppumetreillä.
Kysyin tapaamista uudelleen parin viikon kuluttua. Hän lupasi tavata minut.
Aivan ihmeellisesti, kaikki palasi ennalleen, ihanaa, upeaa, yhteisiä suunnitelmia. Mutta hänen kanssaan ei puhuttu, käsitelty aiemmin tapahtuneita. Hän ei osaa, halua, pysty puhumaan syviä?
Mutta, ihanuus kesti vain muutaman viikon.. nyt hän on taas 24:ssä ja tiedän että kirjoittaa taas jonkun uuden kanssa..
Pelkään, että taas tulee kaikki on loppu viesti.. Ja minä toope taas sydän karrella.
Mitä tällainen mies haluaa? Joka ei sitoudu yhteen. Ole kunnolla suhteessa. Etsii koko ajan jotain. Mitä?

15

907

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öööllööölö

      Miehellä on se kuuluisa viidenkympinvillitys, joillekin se iskee pahemmin joilleki lievemmin:)

    • Tahvo52

      Minä en kyllä tunnista tuota "viidenkympin villitys" väitettä. Kusipää ukko pitää sinua varalla ja sinä ressukka suostut siihen. Luulisi että jo sinun ikäinen ihminen tämän tajuaa.

    • aivanturhaa

      Tämä mies ei välitä sinusta heti kun löytää jonkun toisen niin hän jättää sinut.

    • Karrella

      Näinpä... En vain ymmärrä mitä hän etsii..?
      Hänen edellisestä pitkästä suhteestaan on jo viisi vuotta. Todennäköisesti suhde minun kanssani on pisin viime aikaisista. Etsii ja etsii, muttei löydä unelmiensa prinsessaa.
      Samalla hukkaa tuhkimonsa, jolla on kultainen sydän... karrella.
      Ja yksin jää hän... vanhuuteensa.

      • eirakasta

        Teit pahan virheen kun otit yhteyttä häneen koska hän oli lopettanut suhteen sinuun.
        Syy on hän ei välitä sinusta. On aivan turhaa roikkua tälläisessä suhteessa koska siitä ei koskaan tule mitään vakavampaa.


      • "Karrella", Sinusta olen kiinnostunut aidosti ja siksi haluan kirjoitella, soitella, tutustua ja tavata kasvotusten että näemme ja tunnemme miten meidän henkilökemiamme sopivat yhteen. Ja jos, kuten toivon, sopivat yhteen hyvin voimme sillä perusteella aloittaa mahdollismman kauan kestävän henkisesti tunteellisen ja fyysisesti ihania nautintoja antavan ja saavan suhteen.
        Takaan että Sinä et VARMASTI PETY.
        Suukkoterveisin
        Jalokala


    • Karrella

      Ajattelinkin pelata samoilla säännöillä... Ei tässä mitään tunteita minullakaan enää ole. Pelimerkit on nähty ja koettu. Pelataan molemmat. Sydän kylmänä. Sekstaillaan kun se hyvältä tuntuu. Minullakin uudet verkot jo vetämässä. Kumpi löytää ekana sen "oikean".. Tuskin hän.

      • "Karrella", ota yhteys minuun niin et varmasti tule pettymään.
        Olen yhden Naisen mies nyt ja aina.
        Suukko- ja hyväilyterveisin
        Jalokala


    • rwwoo

      Kirjoitit että tutustuit "upeaan aikuiseen mieheen" Miksi aliarviot häntä " tuskin hän" löytää "jos mies on upea niin hän kyllä varmasti löytää uuden?

    • Sinulle rakastettava ihminen "Karrella" on Pohjois-Pohjanmaalla tarjolla mies joka ei katsele toisia naisia kun on aloittanut mahdollisimman kauan kestävän henkisesti tunteellisen ja fyysisesti ihania nautintoja antavan ja saavan suhteen Suloisen Naisen kanssa.
      Profiilitietoni näet nimimerkistäni ja siellä on myös spostiosoite ja myös puh.numero joten ota yhteyttä, ET KADU.
      Suukko- ja hyväilyterveisin
      Jalokala

      • lastenpyöräkö

        Laittaisit kasvokuvasikin, että nähtäisiin, että millainen pakettiauto siellä huhuilee.


      • tandemillako

        Kaikki näyttää kelpaavan kun myös varatut naiset ovat listallasi!

        "Etsin mieluummin rehevää vapaata/varattua/as.erossa/kulississa olevaa naista ..."


      • luotettava.kumppani

        Joko pääsit eroon edellisestä???

        Jalokala
        8.4.2017 7:06
        Nyt mulla on 36 vuotias kiimainen rakastajatar ja hänen mielestään osaan naida häntä erittäin hyvin ja hän saa useita orgasmeja parittelun aikana


    • Karrella

      RWWOO... Hän on upea, edelleen.... mutta etsii sellaista täydellisyyttä, jota ei ole olemassa yhdessä ihmisessä. Ymmärrätkö? Hänellä on toiveet ja tahdot naisen luonteen, tapojen, käyttäytymisen, harrastusten, mielipiteiden jne. jne. suhteen sellaiset, että minussakin on niistä vain 75%.. Ja tämän lisäksi, hän haluaa muokata ja muovata naisesta vielä enemmän mieleistään, ulkonäkö jne. jne.. Kuinka moni fiksu ja itseään arvostava, koulutettu ja hyvin toimeentuleva nainen suostuu sellaiseen manipulointiin?..... Hän löytää kyllä meitä melkein täydellisiä naisia... mutta ei tyydy siihen, vaan etsii ja etsii.. Sellaista täydellistä ei ole.

    • Karrella

      Pelaajamiehen tilannepäivitys.. Hän pelaa edelleen. Meillä on käytännössä FBW suhde.
      Hän on polttanut siltansa kevään aikana sisaruksiensa suuntaan.
      50plus iässä on se mikä on... Luonne on muotoutunut ja sen kehittäminen vaikeaa, varsinkin jos ei itse näe omassa käytöksessään mitään muutettavaa.
      Kovin fiksu hän ei ole, koska ei oivalla, että minä tiedän hänen touhuistaan selkäni takana.
      Edessäni hän esittää ja vetää teatteriesitystä.. Voi voi... :/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      241
      5455
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      57
      4761
    3. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      15
      3605
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      289
      3318
    5. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      20
      3286
    6. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      182
      3199
    7. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      73
      2850
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      65
      2077
    9. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      29
      2011
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      90
      2006
    Aihe