On minulle parempi tapa tutustua uusiin ihmisiin. Festarit ja ravintolat tuppaa olemaan täynnä känniläisiä, ja koen epämiellyttäväksi noiden känniukkojen iskuyritykset. Mitä enemmän promilleja, sen suorempi toiminta.
Haluan tutustua uuteen ihmiseen niin että käydään jossain vaikka kahvilla juttelemassa. Selvinpäin. Tästä jatketaan, jos kummastakin tuntuu siltä. Turhaan jotkut mollaavat nettideittailua. Se on nykyaikaa, ja minulle ainakin paras tapa tutustua uusiin ihmisiin. Joukossa on tietenkin kaiken karvaista sakkia, mutta niin on oikeassa elämässäkin. Järjen käyttö sallitty tässäkin lajissa.
Treffailu netin kautta
3
240
Vastaukset
Sinulle rakastettava ihminen, "asdfghjklöäo" on Raahessa etsimäsi mies on tarjolla kahville ja juttelemaan asioista niiden oikeilla nimillä ja jos molemmista tuntuu siltä että haluamme jatkaa tapailemista niin se ois ainakin minulle toivottava asia.
Yhteystietoni saat profiilistani.
Suukko- ja hyväilyterveisin
Jalokala- nelikymppinenmies
Netissä naiset voi naamakuvasta nähdä kuka mies on hyvä kumppani eikä petä eikä kohtele huonosti.
- satakolmev
Siitä naamakuvasta näkee myös kuka on hyvä panemaan ja kenellä on hyvä varallisuus.
Kun on hyvä naamakuva niin ei tarvita enää sanoja, ainoastaan kosketuksia. Sanat on turhia kun sielujen yhteys on saavutettu. Silloin kun puolesta naamasta näkee tulevaan ja toisesta puolesta menneeseen, silloin tietää kuka siellä naaman takana on. Mitä komeampi naama sitä parempi menneisyys, mutta tulevaisuuskin on täynnä ainoastaan onnen hetkiä ja täyttymyksiä.
Silloin naama loistaa puhtaasta rakkaudesta naamaan jota ei uskonut ensin olevan olemassakaan.
Kaikki on tässä ja nyt mitä muuta sitä ihminen voisi enää toivoa. No rahaa ja menestystä varmaan mutta sehän on jo tulossa. Ystäviä tietenkin, niitäkin on joukkioittain kiitos komean naaman. Rahaa tulee ikkunoista ja ovista että joutuu ostamaan joka viikko uudet ja isommat ovet, koska vanhat ei kestä rahan aiheuttamaa painetta.
Vaikka raha ei ole ikuista niin komeus on oleva sitä aina. Sen todistaa rakkaus komeaan naamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1845055- 141701
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621605Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1261490Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91393Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit491100Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961074Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249299957- 191926
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7770