En pääse tapaamisesta seurusteluun, kun miehet pelästyvät taustaani, eivätkä halua enää tavata kun on niin erilaiset taustat ym. Olen jättänyt uskonnon taakseni ja tämän vuoksi perheeni ja ystäväni eivät halua olla mun kanssa enää tekemisissä. Mulla on jotain työkavereita, mutta vapaa-ajan vietän useinmiten yksin.
Olen pienikokoinen, pitkähiuksinen, nätiksikin kehuttu nuori nainen. Luonteeltani olen rehellinen, luotettava, kiltti, mutta aluksi uusien ihmisten parissa ujo. En polta ja enkä juurikaan käytä alkoholia, mutta mieheltä en sitä kiellä. Pidän kunnostani huolta ja katson millaisissa vaatteissa kuljen. En oo juuri matkustellut, mutta olisi mukavaa kumppanin kanssa yhdessä hiukan nähdä maailmaa.
Yksinäisyys vaivaa joten onko vinkkejä miten löytää sopiva mies?
Mun kanssa ei haluta seurustella
11
1681
Vastaukset
- Rauma-sinkku42-
Kyllä sinä minulle kelpaat. En en polta enkä juo alkoholia kovinkaan paljon. Harrastan kalastusta ja kuntoilua. Olen myös melko yksinäinen,
En ole uskovainen eikä minusta sellaista tule. - black_rose_
En eti täältä varsinaisesti seuraa ja en haluais et mies vois olla iän puolesta mun isä. Ite oon niin nuori vielä. Tsemppiä sinnekkin Rauma-sinkku42- nää pitkät pyhät on vaikeita meille yksinäisille mut koitetaan kestää..
Raahessa sinulle rakastettava ihminen onetsimäsi sinua vanhempi mies kanssasi kaikkiin ihaniin yhdessä olemisiin.
Jalokala Eero
- aplleaplle
sinulle nuori mies ei vanha ukko
- Kuulakärkikynä
Vähän on mennyt usko näihin tämän päivän parisuhde juttuihin. En tiedä. No mikä sitten on vanha? Onko 35v vanha?
- jokumies83
"kun miehet pelästyvät taustaani"
Minäkin pelästyn tietyn taustan omaavia naisia... sori mut en niitä tähän mainitse, yksi sellainen parikymppinen nainen oli ns. tyrkyllä tässä useampi vuosi takaperin. Mutta minä en sellaiseksi muutu enkä riskiä ottanut. Seurusteluyrityksesi voivat olla olleet virheellisiä.
Tytön, joka tuntee olevansa yksin, on oltava sitäkin aktiivisempi. Yrityksiä on oltava runsaasti, jotta tulisi todennäköiseksi, että joku niistä onnistuu. Yksittäinen yritys tuo harvoin tulosta.
Vittua tulee antaa niin monelle kuin mahdollista, mutta ei tietenkään sellaiselle, jota ei halua. Nykyisin suomalaisella naisella, niin kuin miehelläkin on ollut keskimäärin 15 seksuaalipartneria. Tähän lukuun kannattaa verrata itseään, jotta toimisi normaalisti, mutta esimerkiksi 30 partneria ei ole vielä paljon, vain kaksinkertainen määrä.
Aina, kun tapaat miellyttävän varaamattoman miehen, kutsu hänet kotiisi. Nauttikaa teetä ja pikkuleipiä. Pukeudu sievästi. Mekko tai nätti pusero ja hame. Jätä hameen alta pöksyt pois. Sheivaa vittusi aivan posliiniksi, nätiksi, suloiseksi. Teen jälkeen nosta hametta niin että vittu näkyy, ja sano, että "olet suloinen, tämä on sinua varten, jos haluat".
Älä suinkaan luule, että edes vittua antamalla saat ensimmäisen miehen. Et ole kuitenkaan menettänyt mitään, et kerrassaan mitään. Jos yrität "leikkia vaikeasti tavoiteltavaa", tilanne on toivoton.
Siis aktiivisuutta. Onnea ja menestystä sinulle! :-)- Maksumyös
Kuka mies todellakaan haluaa pitkä-aikaista seurustelua tai ajatella avioliittoa naisen kanssa joka käyttäytyisi sinun haaveilemalla tavalla?
Yleensä tuollaisesta naisen käytöksestä mies ( asiakas) joutuu maksamaan, euroilla. Heitä on , evätkä he valita seuran puutteesta. Päinvastoin! - mams.selli
Minä hyökkäsin kimppuun kuin sika limppuun, eikä tuo valttanut. Ei minulla ainakaan ole aikaa ja energiaa esitellä jotain neito lumivalkeaa lasivuorella jollekin mamman paapomalle naiskomplekseja kantavalle nirppanokalle, kun minulla on ihan oikeitakin ongelmia. Mutta varmaan sellaisiakin löytyy ketkä ovat perehtyneet juuri kaltaistesi miesten pyydystämiskuvioihin antaumuksella.
- NeverSayNever_
Sun tarvii etsiä seuraa muista kaltaisistasi ihmisistä. Kyllä meitä täällä piisaa, kohti pettymyksiä ja sen yli.
- Yksjäbävaan
Hmmm, et kertonut mikä uskonto? Jos olet ex-muslimi niin en yhtään ihmettele. Poikaystävä saisi loppuelämän pelätä milloin sukusi miehet tekevät jotain sinulle kunniansa vuoksi. Yleisesti ottaen uskovaisissa perheissä kasvaneet ovat kyllä hyvää vaimoainesta, siksi vähän ihmettelen miksi taustasi vaikuttaa negatiivisesti. Minkä ikäinen olet? Kannattaisi katsella vähän vanhempien miesten perään, he arvostavat ehkä enemmän ominaisuuksiasi mistä kerroit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu907424Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2227275K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1355000Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1194659PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *394530Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko824236Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1084027- 1581674
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91449Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2311296