Mistä löytäisi hyvän miehen? / mikä deittipalsta?

Foreveralone

Mistä löytyisi hyvä mies?
Olen 25 vuotias nuori nainen ja tapaillut ja seurustellut monien miesten kanssa. Hyvää miestä ei kuitenkaan tunnu löytyvän. Pitäisikö minun vain luovuttaa ja hyväksyä sinkkuna olo ja hommata koira vai ehkä hakea kumppania jostain ulkomailta? Ulkomailla miehet ovat mukavia ja kohteliaita, toisin kun täällä Suomessa. Treffeillä käydessä suomalainen mies ei millään halua maksaa yhtä juomaa ja heti ollaan vain panon perässä...
Olen ollut tinderissä mutta harva mies siellä minulle kirjoitteli. Suomi24 treffit ovat ihan fiasko ja pelkkiä profiileja ilman kuvia.. sugardeitersin maailmassa taas halutaan vain maksullista seksiä. Sitten kokeilin kotisatamassa deittiä koska ajattelin että siellä olisi hyviä uskonnollisia miehiä. No väärässä olin taas siellä oli todella vähän profiileja ja minulle kirjoittivat pelkät feikit profiilit.. mikä deittipalsta voisi olla hyvä täällä Suomessa? ?? Vai onko mikään, kuka tietäisi? Jossa olisi oikeasti hyviä ja mukavia miehiä tarjolla? Vai pitäisikö vain todella luovuttaa miehen etsiminen täällä Suomessa ja vaikka kokeilla etsiä ulkomailta?

11

819

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...Hmm..kun täällä koneel suhaa,ettii niin toi realiteetti katoo ,tääl voi sanoo vaik mtä,mutta on olemassa sellaisia henkilöitä jotka kaipaa seuraa,oikeesti….niitä on suomes monia tuhansia...en tiedä mistä se löytyy....itekkin haen ………..

    • Alanyantyttö

      Turkkilaiset on jees

      • Yök

        Hyi! Niiden vehkeet on vuohen paskassa


      • Alanyantyttö

        Ja isot vehkeet onki :D


    • Valkyt

      Täällä olisi yksi 22v nuori mies pitkälti samassa jamassa.

    • Hei, jos olet seuraa vailla vielä niin täällä olisi kanssa yksi kunnollista seuraa vailla oleva henkilö. Pistä s-postia nimimerkilleni, jos olet kiinnostunut.

    • Pohjois-Suomessa Raahessa sinulle on hyvä etsimäsi mies muuhunkin kuin seksiin.
      Profiilissani on sanottu millainen mies olen.
      Jalokala

    • pulmu1

      Kyllä kannattaa ottaa ulkomaalainen mies.Alat olla jo sen ikäinen että tyypilliseen Suomi naisen tapaan alat valittamaan kaikesta ja mikään ei ole ikinä hyvin,eikä se oma mieskään osaa mitään.Säästät jonkun kunnolisen ja mukavan Suomalaisen miehen siltä suomi lehmä paskalta kun nyt otat vaan jonkun ihanan,kohteliaan ulkomaalaisen.Voi suomi mies sitten valita vaikka jonkun naisellisen ja hymyileväisen ulkomaalaisen oikean naisen,eikä mitään kaltaistasi pieruverkkareissa ja crokseissa kulkevaa valittajaa.

    • Tuota kysymystähän sitä yksi jos toinen miettii jossain vaiheessa elämäänsä.

      Etsipä niitä hyviä miehiä hyvistä harrastuksista, jos sinusta on siihen. Esimerkiksi vapaaehtoistoiminnasta, partiosta tai jopa politiikan parista.

      Sinänsä monet liikuntaharrastuksetkin ovat hyviä harrastuksia, mutta esim kuntosalilla kulkee niin monenlaista hauiksen kasvattajaa, että mahdollisuutesi löytää narsisti on aika suuri.

      Tosin jos valitat, että miehet eivätmtarjoa drinkkejä, epäilen, että sinun hyvä mies on eri asia kuin mitä itse ajattelen hyvän miehen ominaisuuksiin kuuluvan.

    • Sulotar77

      Tuubaa oma mieskin pettää täällä. Pasille terkkuja.

    • TyhmäPaimenPoika

      " Mistä löytyisi hyvä mies? "

      Hyvä kysymys. Mahtaakohan tästä maailmasta hyvää miestä löytyä. Mä luulen että maaperä on käynyt kelvottomaksi. Ehkä sitä hyvää miestä kannattaa etsiä jostain muualta kuin tästä maailmasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2416
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      113
      2021
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      113
      1657
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1513
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1457
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1055
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      996
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      945
    9. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      939
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      937
    Aihe