Virossa jäi kiinni Suomessakin koulutettu GRU:n agentti. Briteissä kävivät hermomyrkkyä levittelemässä.
Suomessa agentit pitävät matalaa profiilia. Nils Torvalds kuitenkin pompsahti RKP:n presidentti ehdokkaaksi.
GRU:n agentti!
5
160
Vastaukset
- 55454545
Onhan meilläkin Putiniin päin kallellaan oleva puolue, nimittäin persut.
Persut ovat Ruotsissa juhlimassa Sverigedemokraattien vaalivoittoa, miten ne ovat kallellaan Venäjään päin? Persujen kannattajat ottavat myös aseen käteensä, jos idästä lähdetään hönkimään. RKP:n kannattajat istuvat toimistossa tai soutavat Ruotsiin.
Svenska Yle pitäisi lopettaa.
- VenäjänKulttuuriTuntija
Jokaisen Venäjän kansalaisen kanssa asioidessa tulisi olla hyvin varovainen paljastamatta arkaluontoista tietoa esimerkiksi paikallisesta infrastruktuurista. Vaikka venäläinen olisi kaksoiskansalainen niin venäläinen pitää Venäjää synnyinmaanaan (rodina) ja maanpetos synnyinmaataan kohtaan on venäläiselle häpeällinen kuolemansynti, josta joutuu muiden venäläisten halveksunnan ja pilkan kohteeksi. Eli venäläinen kaksoiskansalainen ei voi olla KOSKAAN lojaali Suomea kohtaan ja PETTÄÄ Suomen aina, ellei ole tehnyt pesäeroa venäläisyhteisöstä.
Suomenruotsalainen on myös epäluotettava. GRU:n agentti on aivan varmasti Thorvalds ja Nato kannatus oli provokaatio.
- GRUGESTAPO
Eduskunnassa useampikin GRU:n agentti.
Äkkisiltään tulee mieleen ainakin eräs miliisi (persu).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515866Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714585Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564131SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613255SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502443Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131209
