Suomalaiset päättäjät

Maantierosvo

ja viranomaiset ovat velliperseitä. Käydään Irakissa pokkuroimassa ja kyselemässä otatteko omat rikollisenne takaisin?
Ai ette huoli, no me järjestämme sitten heille mukavan ilmaiselämän neitsyeineen.

11

<50

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epboiot

      Just näin. Irak saa vielä EU:lta hirveät "jälleenrakennusrahat",
      mutta silti vielä määräilevät Suomea ja muita muita.
      Pistäisivät kuriin tuon paskaläjän ja veltot jätkät takaisin rakentamaan
      synnyinmaata.

    • xkfu

      Suomi antaa myös kehitysapua Irakille. Persu Soini ei ole saanut aikaan rikollisten palautttamissopimusta Irakiin. Taitaa salaa ihailla irakilaisia.

      • Onko persu soini saanut jotain muuta aikaan suomalaisten hyväksi, niinhän sen piti mennä, suomen kansan asioita edustuksellisesti vai.
        En ole soinin aikaansaannoksista kuullut muille kuin itselleen ja kumartelemilleen kokoomus-kepu tavotteille kansan tuhoamiseksi, oliko jotain muuta merkille pantavaa?
        Mutta aina vain paksummin näyttää äijä voivan, ei ole ollut puutetta leivästä eikä leivänpäällisistä.


      • Maantierosvo

        Miksi suomi antaa kehitysapua Irakille. Se pitää heti lopettaa.
        Niiden pitäis paremminkin antaa vaikka öljyä tänne noiden jätkien elatukseen vastineeksi.
        Hölmölä tämä maa on ja päättäjät täysiä idiootteja.


    • kerki

      Samaa polkua takaisin, mitä on tullutkin. Mitä siinä on neuvottelemista? Jämäkämpää otetta vain ja piste.

      • No paluu alkaa heti , kun tuo järjetön rahan jako lopetetaan. Kreikka ja Italia ei anna sentikään rahaa noille " pakolaisille " ja ovat Eu maita. Että silleen


    • kcue

      Poliitikkojen on helppo heitellä rahasäkkejä pitkin maailmaa koska eivät omistaan anna vaan veronmaksajien rahoja öösäävät maailman persläpiin. Itse rohmuavat päältä aina omansa valtion kassasta.

      • mamuvaikutus

    • vaskimuuri

      Persu Soini? Soini kuluu sinisiin

      • rihz

        Samaa paskaa eri paketissa molemmat persupuolueet.


    • aattelia

      Venäjällä ei kyseltäisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      30
      1159
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      65
      801
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      37
      666
    4. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      91
      589
    5. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      137
      585
    6. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      266
      583
    7. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      506
    8. Et siis halua

      enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani
      Ikävä
      47
      500
    9. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      33
      455
    10. Ammoniakkivuoto

      Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu
      Suomussalmi
      15
      452
    Aihe