Suomen maailman parhaaksi kutsuttu koululaitos ei opeta vieraita kieliä.
Opetusministeri on pahasti epäonnistunut. Virolaiset muuttavat takaisin Viroon.
Viron koulut opettavat kieliä, joilla pärjää Euroopassa. Suomi on Impivaara!
MTV uutisoi, että työllisyys kasvaa vieraskielisillä!
13
60
Vastaukset
- kuitu
MTV Pistää pilluvarkaat töihin
- tärkeä_opetettava
Koululaitos saisi opettaa, että toimeentulo hankitaan työnteolla, ei tukiluukuilla rampaten
- stoppi.makoilulle
Juuri näin. Tällä hetkellä koululaitos opettaa laiskureita nostelemaan erilaisia lorvimiskorvauksia ja niitähän suomessa riittää.
- Duunaaitsesi
stoppi.makoilulle kirjoitti:
Juuri näin. Tällä hetkellä koululaitos opettaa laiskureita nostelemaan erilaisia lorvimiskorvauksia ja niitähän suomessa riittää.
Suomi-työläinen joutuu hakemaan avustuksia koska ei työllisty kun ulkoa tullut tekee halvemmalla, Kokoomusrotta voisi pitää suuta soukemmalla.
- iujhygtfrdesw
Uutinen jätti mainitsematta, että somalian ja arabian kielisten työllisyys ei kasva vaan päinvastoin.
Demarit haluavat kieltää lihansyönnin ja autoilun. Porkkaanaa purien poljemme Hesen ohi fillarilla, jos demarit voittaa vaalit. Syödään ensin meidän koirat ja kissat, kun ei enää lihaa saa.
- MeeItteTöihin
Mitähän mahtavat tuumia raskasta työtä tekevät rakennuksilla, satamissa tms?
Suostuvatko sillä porkkanalla täyttämään kurnivat mahansa?
Voi tsiisus. Jäikö Antti Rinteeltä joku osa aivoista sinne Espanjaan, vai mitä on tapahtunut?
Eikös nyt sentään äsdeepeen kuuluisi olla duunarin asialla?
Maailma muuttuu päivä päivältä järjettömämmäksi. Olisi kyllä kuvitellut, että Rinteen kaltaisille vanhoille äijille olisi kertynyt enemmän elämänkokemusta, ettei sentään viherpiipertäjäksi tarvitse heittäytyä.
Helppo on valkokauluksisten huudella. Osa suomalaisista tosin muistaa vielä, millaista oli kun oli oikeasti nälkä. - lihavege
Lihavien ruokailutottumuksia täytyy valvoa. Ei rasvaista lihaa lihaville.
- Lukiolaislikka
On vaikea kuvitella, että perusmies alkaa syömään kasviksia ja jättää hampurilaiset ja erämakkarat.
Demareiden vaalitilaisuuksissa tarjotaan makkaraa. Antti Rinne lanseerasi pekonipastan.
Demarit vedättää puhuu toista, kuin tekee. Ihan kuin vihreät. Persut eivät pakota ketään jättämään lihansyöntiä , lopettamaan lihaa syövän lemmikin tai lopettamaan autoilun. Persut eivät halua pakottaa ketään lukemaan ruotsia.
Matut tappaa eläimen tainnuttamatta. Joutilaat miehet eivät syö kukkakaalikebabia.
- Exreme-syöjä
Suomessa kebab ei ole muuten halal. Olen syönyt ulkomailla aitoa halal-teurastettua, pystyi tuntemaan adrenaliinin siinä lihassa.
Exreme-syöjä kirjoitti:
Suomessa kebab ei ole muuten halal. Olen syönyt ulkomailla aitoa halal-teurastettua, pystyi tuntemaan adrenaliinin siinä lihassa.
Mistä Matu tulee sinne Matu menee! Äänestä Teuvoa, että osaa matua neuvoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462