Paljon mukavempaa liikkua omalla autolla kuin junalla kusipäisen minua vastaan salaliittoutuneen ammattikunnan ympäröimänä :)
https://youtu.be/4znUS8phPSs
terveiseni konduktööreille täältä maaseudulta
18
83
Vastaukset
Heh heh...., julkiset liikuntavälineet ovat kurjalistoa ja hippikommunisteja varten.
Näiden väliin voisi kai vetää yhtäläisyysviivan?
Harvoinhan noita kai kapitalisteiksi kutsutaan eikä republikaaneiksi suuren maailman malliin?
Konduktöörin virka on kyllä korkealle arvostettu; se on heti toisena paimenen yläpuolella alhaaltapäin lukien.Viherkommarit yrittää tuhota kansalaisten autoilumahdollisuudet jyräämällä sivuteiden asfaltit sorateiksi. Tuonkaan videon tien asfalttia ei enää koskaan uusita vaan kun se on kulunut aikanaan loppuun muutetaan tie soratieksi.
- Anonyymi
Onko verot maksettu? Vai soitanko poliisille?
- Anonyymi
Ja mikä tärkeintä: onko kuljettaja ajokunnossa?
Anonyymi kirjoitti:
Ja mikä tärkeintä: onko kuljettaja ajokunnossa?
Korjaan karmaisevan kirjoitusvihreeni ennen kuin Persekärpänen sen tekee.
Kirjoitin liikuntavälineet vaikka sen piti olla liikennevälineet.- Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Korjaan karmaisevan kirjoitusvihreeni ennen kuin Persekärpänen sen tekee.
Kirjoitin liikuntavälineet vaikka sen piti olla liikennevälineet.Katohan, Perskärpäshöhlä toi esiin identiteettinsä, nuo muut nimimerkit ovat natsinasunarsisti ja mitä niitä kymmeniä tyhmiä nimiä onkaan? Ainoastaan tuo Martta on sellainen nimimerkki jota en suostu kirjoittamaan. Se on loukkaus kaikkia Suomen Marttoja ja varsinkin Marttaliittoa kohtaan, he ovat kuitenkin täysijärkistä porukkaa.
Anonyymi kirjoitti:
Ja mikä tärkeintä: onko kuljettaja ajokunnossa?
Sivuteillä voi huoletta naukkailla. Lähin poliisiasema on satojen kilometrien päässä jossain suuremmassa kaupungissa.
- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
Sivuteillä voi huoletta naukkailla. Lähin poliisiasema on satojen kilometrien päässä jossain suuremmassa kaupungissa.
No ei voi naukkailla. Ajat vielä jonkun lapsen päälle tai vastaantulevan auton jossa on lapsia kyydissä, idiootti. Poliisien olemassaololla ei ole tämän kanssa mitään tekemistä, olet täysi urpo!!
- Anonyymi
Sain sakot junassa, kun kännykkä app:ini jumitti H-hetkellä. Se oli nöyryyttävää, kun kaikki ihmiset tuijottivat minua kuin suurtakin rikollista, vaikka syy oli siinä hemmetin apissa. No kun se sitten viimein suostui toimimaan, niin se ei käynyt tarkastajille, koska sillä suunnatulla sekuntilla kun he sitä vaativat eivät sitä saaneet. Ei auttanut sekitykseksi että app:i ei toimi. Näytin vielä että se jumii, mutta kun ei. 80e tuli sakkoa. Minut vielä ympäröitiin molemmin puolin, etten pääse pakoon. 😂 Ei siinä, kävi kyllä mielessä. Ei vaan onnistunut hitto vie. Nolottihan se sosiaalinen nöyryytys.
- Anonyymi
Ja kohta lähtee kortti, kun on nautittu liikaa kiljua. Sitten alkaa se parku "poliisien salaliitosta meitä kännissä ajavia kohtaan".
Vai onko sinulla edes korttia? Tuleeko kohta video "poliisien salaliitosta meitä kortitta ajavia kohtaan"?Auton käynnistämiseen ja ajoneston sammuttamiseen tarvitaan vain avaimet. Ainakaan minun auto ei kysy mitään kortteja kun lähden aamulla liikenteeseen.
Teboil etukortti toki löytyy lompsasta jolla saa polttoöljystä 1sentin alennuksen per litra.- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
Auton käynnistämiseen ja ajoneston sammuttamiseen tarvitaan vain avaimet. Ainakaan minun auto ei kysy mitään kortteja kun lähden aamulla liikenteeseen.
Teboil etukortti toki löytyy lompsasta jolla saa polttoöljystä 1sentin alennuksen per litra.Taitaa tulla kohta "Vartijoiden salaliitto meitä vankeja kohtaan".
- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
Auton käynnistämiseen ja ajoneston sammuttamiseen tarvitaan vain avaimet. Ainakaan minun auto ei kysy mitään kortteja kun lähden aamulla liikenteeseen.
Teboil etukortti toki löytyy lompsasta jolla saa polttoöljystä 1sentin alennuksen per litra.Ilman kortti kännissä löpöä tankissa. Olet kyllä kymmenkertainen idiootti
- Anonyymi
Jätkä tekee rikoksia toisensa perään ja vielä julkistaa ne netissä.
- Anonyymi
Delfini ei ollut paikalla silloin kun järkeä jaettiin…
Vuosi sitten yritin ylittää rajaa ruotsiin torniosta kävellen, sekään ei eliitin rakkikoirille oikeen tuntunut sopivan.
https://www.youtube.com/watch?v=xWZUJGYi-oEEn muista enää tuon youtube tilini salasanaa, muuten vaihtaisin kanavan delphin-delphin nimestä vaikka rajanylittäjäksi.
- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
En muista enää tuon youtube tilini salasanaa, muuten vaihtaisin kanavan delphin-delphin nimestä vaikka rajanylittäjäksi.
Olitko juovuksissa rajaa ylittäessä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard1433081Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi
Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks42625Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂452014Seiska: Helmi Loukasmäki, 25, rehellisenä Dannystä, 83, ja isosta ikäerosta
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat pitäneet yhtä jo useamman vuoden. Nyt Helmi kertoo rehellisenä i191818Uus terveysassema
Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma111801Mitäköhän tämä koko sekosotku on ollut?
Tuskin tiedät itsekään. Ja jos luulet että en ole huomannut näitä apupoikiasi niin kyllä olen.131107Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k01060- 70986
Purralla luistaa hihna isolla pyörällä, kasetti ei kestä
”Purra käy nyt pahasti ylikierroksilla” Nähtiinhän Purran sekoilut jo Lohjan torilla taannoin. Eikö eduskunnassa ole12971Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!
🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S206934
