Venäjä valmistautuu puolustautumaan suomen ja NATOn vihamielisyyksiä vastaan

Anonyymi

Nyt olisi hyvä vaihtoehto Sveitsin sijaan olisi nyt ennen sotaa muuttaa Venäjälle turvaan, jos se on enää mahdollista?

Nimittäin, jos yksikään suomen romuhävittäjä loukkaisi Venäjän ilmatilaa, tai sodassa ampuisi ilmasta maahan ohjuksen, niin Venäjän armeijan MAAVOIMAT torjuisivat Suomen vihamielisen hyökkäyksen minuuteissa ja lataisivat ohjukset sylkemään tulihelvetin kohti Suomea.

Rajantakana todellakin ollaan seurattu Suomen Nato lähentymistä ja ollaan valmiina puolustamaan Venäjän alueellista koskemattomuutta.

https://www.youtube.com/watch?v=St1lbeBkTkc

7

60

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miksi sinä kuvittelet, että Suomi tai NATO olisivat hyökkäämässä Venäjälle? Oletko mennyt uskomaan Putin Kalsarimyrkyttäjän valheellisen propagandan?

      • Anonyymi

        Nato on nörryytetty, pettynyt ja arvaamaton. NAton agressiot ovat täysin ennaalta arvaamattomia, joten sen ylätysmahdollisuudet on syytä ehkäistä ennakolta.


      • Anonyymi

        Moskovan Suuren Mafia Sirkuksen paidaton pikkupelle inspiroi vähä-älyisiä höpsisemään päänsä tyhjyydestä pelkkää hyvin vajaan tynnyrin kolinaa.


    • Anonyymi

      Oliko se Kaija K kun lauloi sen Natolaulun että - "Nörryytetty, pettynyt ja arvaamaton" ?

      :D

    • Anonyymi

      Ei Venäjällä ole kuin maailman tyhmimmät ja kyvyttömimmät roistamaat kavereinaan.

      Sellaista se on kriminaalivarkaan ja - murhaajavätyksen rapainen elo.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1247
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      294
      1081
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      299
      910
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      899
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      771
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      193
      662
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      585
    8. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      99
      561
    9. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      526
    10. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      59
      487
    Aihe