Sain k-piikistä hirveät sydän oireet. Sydämenrytmihäiriöt ja sydänmuljahdukset. Pelottaa ja huolestuttaa. Ja oireet vaan jatkuu.
K-piikki vaikutukset
13
131
Vastaukset
- Anonyymi
Hirveää tollanen. Jos tuntuu pahalta ota yhteys lääkäriin tai johonkin.
- Anonyymi
Olethan tehnyt haittailmoituksen Fimealle? Ota varalta aika lääkärille ja kerro vaivoistasi. Pitäähän tuohon jokin apu ja selitys löytyä.
(Ei ehkä ensiksi kannata mainita että epäilet piikkihaittaa koska vastaanotto voi muuttua nihkeäksi sen jälkeen.)
Pikaista toipumista! Juu olen tehnyt haittailmoituksen ja lääkäri aika varattuna. Tilannetta selvitellään.
- Anonyymi
Hyvä ettet jäänyt ihmettelemään vaan asia on hoidossa nyt.
Ehkä parasta että vältät parhaasi mukaan fyysistä rasitusta ennen lääkärille menoa, kaiken varalta? Jospa se siitä, lähtis vaiva yhtä pian kuin tulikin.
Kirjottele myöhemmin miten menee.
Vieläkin sydämmen rytmihäiriöitä ja heikkoutta ja kipeä olo. Nyt mennyt jo yli 2 viikkoa p**kistä. Yritän elellä mahd. terveellisesti. En uskalla enempää noita piikkejä ottaa. Toivon että tilanne helpottaisi kevättä kohti.
- Anonyymi
Toipumisia sinulle.
- Anonyymi
Tsemppiä sinulle. Minulle tuli myös vastaavaa oireilua. En ole pystynyt harrastamaan minkäänlaista liikuntaa sen jälkeen. Ja tuntuu, että kokoajan joku pieni flunssa päällä. En myöskään mene ottamaan enää kolmatta piikkiä.
Kiitos :)
- Anonyymi
Nyt se on selvinnyt!
Suurelta osin piikityksen jälkivaikutukset ovat lumevaikutusta!!!
Olkaa rauhallisia. Se onkin vain lumetta jos joitain epämääräisiä tuntemuksia tuntuu!
https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/f8430c8a-a418-43ed-9d7a-d6297e3aa5cb- Anonyymi
Ei ne enää muuta keksinyt. Varmaan myös lumekuolemia ne 150 henkensä rokotteen vuoksi menettänyttä.
- Anonyymi
Ilmeisesti koronapiikki eikä K-vitamiinipiikki.
- Anonyymi
Fimealla 17000 kpl haittavaikutusilmoitusta käymättä läpi. Koronarokotteista tehty 6 x enemmän haittailmoituksia suhteutettuna rokotemääriin, kun sikapiikistä, joka vedettiin sittemmin pois vakavien haittojen vuoksi. Valitettavasti liian myöhään.
- Anonyymi
Psykosomaattiset vaivat ovat yleisiä, luulotautisilla!👽
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1885153Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813676Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers83413SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt623132SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun363101SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042285Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302142Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762110Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059
