https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/5c0f156e-fbf8-4c03-9977-9d2e34459826
""Korotšenko puhuu myös ”aggressiivisten eurooppalaisnaisten sukupolvesta”, johon kuuluvat hänen mukaansa muun muassa ”von der Leyen, Viron pääministeri ja Suomen pääministeri”.
– He olivat uransa alussa melkein sosialisteja, saarnasivat joitain kommunistisia periaatteita ja taistelivat ympäristön puolesta ja amerikkalaisia tukikohtia sekä aseita vastaan Euroopassa. Sitten he tietyistä olosuhteita johtuen muuttivat poliittisia näkemyksiään, Korotšenko sanoo.
– He ovat melko töykeästi käyttäytyvä sosiaalinen ryhmä. Juuri he ovat uuden sodan provokaattoreita ja tuhopolttajia, hän jatkaa."
Korotšenko puhuu asiaa, niinhän se on että juuri nuo valtaan päässeet naiset käyttää kovinta retoriikkaa ja uhoavat kovasti kun itse kai kuvittelevat olevansa turvassa, sotaan voi lähettää euurooppalaisia kilttejä & kunnollisia miehiä kuolemaan ja ottaa sitten afrikkalaisia tilalle.
-harmiseikirj-
Agresiiviset naisjohtajat sytyttävät WW3:sen
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, Putin on sitten ilmeisestikin nainen. No kaikkea sitä oppii, kun vanhaksi elää.
- Anonyymi
No miettikää nyt. Marinilta kysyttiin kumpi on kovempi Marski vai Arnold Swatchenegger. Ja tuo kana kehtasi vastata Swarcheneggerin! Epäisänmaallinen Suomen tuhoaja. Rinne pelattiin pois jotta valtaan nostettiin epäpätevä kassatyttö. Suomi myydään USAlle ja EUlle.
- Anonyymi
scrg kirjoitti:
Ihan oikeassa oli tuossa asiassa. Mikä siinä Mannerheimissa niin erinomaista on?
Amerikkalainen näyttelijä on kovempi kuin Suomen entinen ylipäällikkö ja presidentti? Jonka strategista neroutta ilman olisi ehkä kalpaten käynyt ja oltaisi nyt venäläisiä.
- Anonyymi
scrg kirjoitti:
Ihan oikeassa oli tuossa asiassa. Mikä siinä Mannerheimissa niin erinomaista on?
Kumpi on kovempi, arska vai niinistö? Kuvittele että olet Suomen pääministeri kun vastaat.
Pitää vihata omaa isänmaataan aika paljon että vastaa arska. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Amerikkalainen näyttelijä on kovempi kuin Suomen entinen ylipäällikkö ja presidentti? Jonka strategista neroutta ilman olisi ehkä kalpaten käynyt ja oltaisi nyt venäläisiä.
Kukaan meistä ei voi tietää miten olisi käynyt ilman Marskia. Vaikeissa paikoissa nousee aina johtajia ja kyllä Marskin esikuntakin oli varsin pätevää porukkaa.
Anonyymi kirjoitti:
Amerikkalainen näyttelijä on kovempi kuin Suomen entinen ylipäällikkö ja presidentti? Jonka strategista neroutta ilman olisi ehkä kalpaten käynyt ja oltaisi nyt venäläisiä.
Mannerheimin parhaat lahjat oli hevoskauppojen tekemiseen.
Presidentinvaaleihin Mannerheim osallistui vain häviävänä osapuolena.Anonyymi kirjoitti:
Kumpi on kovempi, arska vai niinistö? Kuvittele että olet Suomen pääministeri kun vastaat.
Pitää vihata omaa isänmaataan aika paljon että vastaa arska.Isänmaalla hehkuttaminen sekä Mannerheimin että Schwarzeneggerin yhteydessä on hassua. Mikä oli Mannerheimin isänmaa? Tsaarin Venäjä? Sitähän hän olisi ollut valmis lähtemään palauttamaan kommunisteilta.
Jo sisällissodan aikana oli kuulemma varsin lähellä, ettei Marski saanut kenkää, kun omat ambitiot tuppasivat mennä asioiden edelle.- Anonyymi
scrg kirjoitti:
Isänmaalla hehkuttaminen sekä Mannerheimin että Schwarzeneggerin yhteydessä on hassua. Mikä oli Mannerheimin isänmaa? Tsaarin Venäjä? Sitähän hän olisi ollut valmis lähtemään palauttamaan kommunisteilta.
Jo sisällissodan aikana oli kuulemma varsin lähellä, ettei Marski saanut kenkää, kun omat ambitiot tuppasivat mennä asioiden edelle.Marski oli 100% oikeassa siinä että Suomen olisi pitänyt hyökätä neukkokommareita vastaan.
Sillä olisi säästytty talvisodalta, jatkosodalta, kylmältä sodalta ja tilanne olisi nytkin aivan erilainen. Olisiko Suomi itsenäinen tosin? Autonominen suurruhtinaskunta vähintäänkin. - Anonyymi
No kumpi voittaisi kehässä? Kumpi siis kovempi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Amerikkalainen näyttelijä on kovempi kuin Suomen entinen ylipäällikkö ja presidentti? Jonka strategista neroutta ilman olisi ehkä kalpaten käynyt ja oltaisi nyt venäläisiä.
Eihän Mannerheim kauaa presidenttinä kestänyt olla, luovutti. Ryti oli oikea sankari ja Suomen pelastaja.
"Tappelun aloittaa se, joka lyö takaisin!"
– vanha venäläinen sanontaKaikkein aggressiivisimmista feministeistä pääsee vain liian harva johtotehtäviin, koska maassamme vallitsee demokratia, joka estää moisen fraktion tekemän vallankaappauksen.
Maamme vallanpitäjistä ylivoimainen enemmistö on normaaleja, maltillisia, asiallisia naisia ja miehiä. Muutama johtoon pääsevä aggressööri ei pysty synnyttämään vihamielisyyteen johtavaa levottomuutta. 🌹👀
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502234Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖24889- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51831Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me118819Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733