Niin se vaan on ettei jenkit tykkää sotia jos vihollinen ei tule vapaaehtoisesti esiin ammuttavaksi vaan piilottelee poterossaan ja ampuu takaisin. Siinä tulee tappioita eikä soltut edes ehdi illaksi tukikohtaan katsomaan telkkaria ja mussuttamaan hampurilaisia.
http://www.freearabvoice.org/Iraq/Report/report282.htm
Urhoolliset jenkkisoltut pötkivät pakoon
7
549
Vastaukset
- J.R
Noudattelee muuten hyvin tappion alkua. Vaikka lähtökohta on eri kuin Vietnamissa, paljon yhteistäkin on. Aina, kun jenkit tarttuu aseisiin, kuten viime päivinä Quailamissa, he tappavat syyttömiä rutkasti ja tuhoavat näiden kodit, koska eivät uskalla sotia kaupungissa mies miestä vastaan, katu kadulta, kortteli korttelilta, vaan polttavat maan ja tuhoavat rakennukset tieltään, mikä taas johtaa siihen, että kansa kääntyy enenevässä määrin miehittäjää vastaan ja jenkkien tappiot alkavat kasvaa, heitä teurastetaan yhä ovelammilla keinoilla, aina ja kaikkialla. Sinä päivänä, kun jenkit lähtee Irakista ja maa saa todellisen vapauden, minä nostan lipun salkoon.
Toteutuu joulun alla 2005, ellei Usan joukot vetäydy sitä ennen.
Eikä se tältä näytä.
Iraqin maaseudulla eletään vielä miten kuten, mutta kaupungeissa elämä on vaikeaa
tuhotun instrafruktuurin takia.- joku.
onko Irakin vastarintaliike suunnittelemassa omaa versiotaan Vietnamin sodan TET-uudenvuoden hyökkäyksestä?
TET-hyökkäyksessähän amerikkalaiset kärsivät raskaat tappiot ja sitä pidetään yleensä käännekohtana Vietnamin sodassa.
- ...
No olipas taas vakuuttava lähde..
- lähde..
kuin valtaosa länsimediasta, jotka ovat USA:n propagandan varassa, koska jenkkinatsit eivät päästä puolueettomia uutistoimistoja Irakiin seuraamaan itse tilannetta.
- jhs
Eilen,17.5,sain keskustella Suomessa asuvan Irakin pakolaisen kanssa! (kertoi olevansa"radikaalivasemmistolainen",joka johti pakolaisuuteen)Hän ihmetteli tapaa,jolla media käsittelee maansa tapahtumia.Tällä annetaan ymmärtää irakilaisten riitelevän keskenään.Todellisuudessa kaikilla irakilaisilla on katkera viha USA.ta kohtaan.Vain dollareilla voideltu petturi joukkio on ryhmä,jota kuunnellaan täällä.
- huu
roudataan kallista kalustoa irakiin, ja sit POKS!
On todella kauhistuttavaa ajatella, että josko jenkit tekee siellä vielä jonkunlaista "mielipiteeseenvaikuttamisterroria".(omia terrori-iskujaan)!
Voi mennä läpi täällä, mutta ei varmaan niinkään siellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2004115Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t572914Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891528Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181286Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121244Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi71053Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20221052- 471003
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt234982- 49946