Vuosittainen huippukomedia alkaa tänään monituntisena nauruhermoja kutkuttavana tuntikausien maratonspektaakkelina. Tarkoin etukäteen suunniteltu show kysymyksineen ja vastauksineen saa valtionjohdot ympäri maailmaa suorastaan hykerryttävään äimistelyn tilaan. Viime vuonna show jäi väliin, kun pääesiintyjän housut meni vaihtoon ramppikuumeen vuoksi.
Nauttikaa ja naurakaa !
Popcornit esiin, Standup alkaa
21
300
Vastaukset 21
- Anonyymi
Mistä ihmeestä mahtanet edes puhua?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Klo 11 alkaa suora lähetys:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010056605.html - Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18161503a
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Naurattaa jo nyt, vaikka ei ole vielä edes alkanut.
- Anonyymi
Nykyajan Hitler puhuu kansallleen ...onkohan nykyajan natsiliput Z merkkeineen liehumassa kulisseissa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyajan Hitler puhuu kansallleen ...onkohan nykyajan natsiliput Z merkkeineen liehumassa kulisseissa
Nyt on psygologian opiskelijoilla elämänsä tilaisuus seurata aikamme pahimman psykopaatin ja joukkomurhaajan käytöstä eleitä ilmeitä ja olemusta kun hän valehtelee ja perustelee käynnissä olevaa aloittamaansa joukkomurhaa vieraassa itsenäisessä suvereenissa valtiossa .
Kyseinen rikollinen on kaapannut lapsia palkinnut rikollisia raiskauksista organisoinut kidutuksia sekä joukkomurhia .
- Anonyymi
Putler: "Venäjä on sisällissodassa (Ukrainassa)"🤯
- Anonyymi
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010057570.html
Venäjän armeijaan ilmoittautuu jatkuvasti uusia sotilaita, jotka ovat valmiita puolustamaan Venäjää. Putin väittää, että eri puolilta Venäjää saapuu joka päivä 1 500 uutta vapaaehtoista.
Siksi hänen mukaansa yleiselle mobilisaatiolle ei ole tällä hetkellä tarvetta.
Venäjä saavuttaa tavoitteensa Ukrainassa tavalla tai toisella – joko voimaa käyttämällä tai sopimalla. Häneltä kysyttiin myös, koska rauha Venäjän ja Ukrainan välillä on mahdollinen.
– Kun olemme saavuttaneet tavoitteemme, hän vastasi uutistoimisto Reutersin mukaan.
Sodassa on hänen mukaansa edelleen kyse Ukrainan ”denatsifikaatiosta”, eivätkä Venäjän tavoitteet ole muuttuneet - Anonyymi
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010057085.html
Putin ryhtyy selittämään muun muassa syitä sille, miksi Venäjä päätti vastikään vetäytyä Dneprillä "muutamia metrejä" taaksepäin. Hänen mukaansa kyse oli venäläisten sotilaiden hengen säästämisestä. Sen sijaan ukrainalaiset sotilaat joutuivat hänen mukaansa "tulipesäkkeen" keskelle ja he kärsivät suuria tappioita.
Putinin mukaan Venäjän sotilaiden menestyksessä on tapahtunut "vaatimattomasti sanoen" parannusta kaikilla erikoisoperaation osa-alueilla - Anonyymi
Putin mainitsi myös Suomen puheessaan heti alussa.
https://is.mediadelivery.fi/img/658/c21bfdd211be4f70ab497da1c71fa082.jpg.webp - Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/a/lipsauttiko-vladimir-putin-vahingossa-totuuden-venajan-tappioista/
Putin kertoi lehdistötilaisuudessaan, että sotaan on lähtenyt 244 000 liikekannallepanossa rintamalle määrättyä sotilasta ja 486 000 vapaaehtoista. Heistä on kuitenkin Putinin mukaan jäljellä vain 617 000. Tämä merkitsisi jo 113 000 miehen tappioita.
presidentin listaamissa luvuissa kuitenkaan ei ole huomioitu Venäjän alkuperäisiä hyökkäysjoukkoja ja ennen liikekannallepanoa armeijaan värvättyjä. Heitä on Matvejevin mukaan ollut noin 250 000.
– Putin siis kirjaimellisesti myönsi 363 000 miehen peruuttamattomat tappiot,⚰️🪦🧑🦽 - Anonyymi
Voi hemmetti. Vääriä kysymyksiä pääsee läpi ohjelmaan.
Kohta Putin tanssii ripaskaa...
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010057885.html - Anonyymi
Putinilta kysytään entisten neuvostotasavaltojen yhteistyöstä esimerkiksi Itsenäisten valtioiden yhteisön ja Kollektiivisen turvallisuusjärjestön puitteissa. Toimittajan mukaan esimerkiksi Moldova ja Armenia ovat osoittaneet halua irrottautua yhteistyöstä Venäjän kanssa.
Putin vastaa, että Venäjä perustaa yhteistyön aina vapaaehtoisuuteen ja jos esimerkiksi Moldova haluaa irrottautua yhteistyöstä, se on maan oma asia.
Putin muistuttaa myös, että vielä jokin aika sitten Moldova oli Euroopan köyhin maa ja nyt Ukraina on tavoittelemassa tätä "kunnianarvoisaa titteliä".- Anonyymi
"...jos esimerkiksi Moldova haluaa irrottautua yhteistyöstä, se on maan oma asia."
Tarkoittaako tuo, että Putin yrittää estää ja vaikeuttaa kaikin keinoin Moldovan suvereenia itsenäisyyttä ja länsisuhteiden kehittämistä ja hyökkää Moldovaan, jos se hakee esim. EU:n tai Naton jäsenyyttä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"...jos esimerkiksi Moldova haluaa irrottautua yhteistyöstä, se on maan oma asia."
Tarkoittaako tuo, että Putin yrittää estää ja vaikeuttaa kaikin keinoin Moldovan suvereenia itsenäisyyttä ja länsisuhteiden kehittämistä ja hyökkää Moldovaan, jos se hakee esim. EU:n tai Naton jäsenyyttä.Moldova on turvattava Putinin hyökkäykseltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"...jos esimerkiksi Moldova haluaa irrottautua yhteistyöstä, se on maan oma asia."
Tarkoittaako tuo, että Putin yrittää estää ja vaikeuttaa kaikin keinoin Moldovan suvereenia itsenäisyyttä ja länsisuhteiden kehittämistä ja hyökkää Moldovaan, jos se hakee esim. EU:n tai Naton jäsenyyttä.Putin haluaisi erikoisoperaation myös Moldovaan.
Se olisi jo suoritettu, ellei olisi ryssitty Ukrainassa.
Olisiko sen jälkeen ollut Suomi vai Baltia ?
- Anonyymi
Oli muuten Putinin huonoin stand-up koko uran aikana.
Selvästi on nähtävissä että lähiaikoina on Kremlissä odotettavissa valtiolliset hautajaiset.
Suunnitelman mukaan?Kyllä, tämä oli minunkin mielestäni tämänvuotisen huumoripläjäyksen paras anti!
Ja kuulitteko miten mukavasti SOTAKÄÄPIÖN ontto yskä kaikui salissa? Se oli oikein sulosointuista! Ja mielestäni JALANVATKAAMINENKIN vain kiihtyy. Nämä ovat erinomaisia ennusmerkkejä!!
- Anonyymi
Aika noloa sanoa muita natseiksi, kun itse puhuja on pahin nazzi.
Kyllä kohta Suomenkin olisi aika alkaa DENATSIFIOIDA Karjalan aluetta. Sellainen sotilaallinen ERIKOISOPERAATIO vain!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 126858
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.26831Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s40733- 39705
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?47630Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67558Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?57555- 76547
- 34525
- 53516