SIINÄ näette mitä peliä SDP/KOMMARIT pelaa,
ajatella, että viellä 1988 on kerrottu tietoja toisista politikoista NEUVOSTOLIITOLLE.
Mikä kauheinta, nykyinen Presidenttimmme on
nimittänyt ko.henkilön SUOMEN PANKIN PÄÄJOHTAJAKSI hävytöntä. Herää viellä kysymys,
mitä Halonen on touhuillut neukkujen kanssa ?
Mitä kaikkea Liikanen vuotanut
5
622
Vastaukset 5
- A-ohjelmat iholla
Liikanen ei suostunut vastailemaan A-toimitukselle. Taitaa olla veronmaksajien suurelätti hermostuksissaan?
- sieltä
löytyy vielä lisää kaikenlaisia Demarikonnia. Odotellaan vain rauhassa?
Liikanen on ilmeisesti harrastanut senkaltaista venäläisten informointia kerran pari vuodessa, jollainen oli Urkin aikana tavanomainen viikottainen tai jopa päivittäinen rutiini. Mitään valtiosalaisuuksiahan Liikanen ei ohjelman mukaan ole paljastanut. Tietysti jos hän on informoinut tuollaista presidentti Koiviston tietämättä, asia on ongelmallinen Liikasen osalta, kun hän ei ole ollut lojaali presidenttiä kohtaan.
Itse asian suhteen ei ole mitään ongelmaa. Kaikkihan näkivät miten ongelmallinen poliitikko Väyrynen oli ja monet arvasivat, että jotain asialle pitää tehdä. Väyrysen ansiotahan oli Kepu joutui oppositioonkin kassakaappisopimuksensa jälkeen. Hän haastoi koko ajan riitaa Koivistolle ja demareilla ja nämä kyllästyivät asiaan ja päättivät panna Väyrysen vähäksi aikaa jäähylle.- Akseli.Koskela
On turha syyttää SDP:tä sillä suurimman rikoksen ovat tehneet lahtarit!
Toveri Mielipidepankki on oikeassa sanoessaan, että SDP ei ole syyllinen! - mieshän on loikannut
Akseli.Koskela kirjoitti:
On turha syyttää SDP:tä sillä suurimman rikoksen ovat tehneet lahtarit!
Toveri Mielipidepankki on oikeassa sanoessaan, että SDP ei ole syyllinen!täysin kokoomuksen kelkkaan mielipiteineen. Vasemmistolaisuus oli vain keino päästä sen ajan herrahissiin.
Nykyään Liikanen hoilaa täysin kapitalistien ja globaalin kovan markkinatalouden lauluja.
Muijakin viisastelee Ylen Ykkösen keskuteluohjelmassa "demarimandaatilla" täysin samaa eliitin virttä.
Nyky-Liikanen on Suomen Pankin Ruben Stiller ja Demarien Jari Sarasvuo samassa persoonassa. Liikasen narsismikin pärjää hyvin Sarasvuolle.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4051696- 1451101
- 871055
- 661046
- 94952
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku142802- 94731
- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50669En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57644