Hei,
Näin kesän jälkeen päätin lähteä taas jumppailemaan, kun ulkona ei enään niin paljon viitsi liikkua. Painoa pitäisi vielä tiputtaa n. 8kg ja tarvitsisin nyt viisaimmilta neuvoa :)
Aloitin jumppaamisen eli käyn 3 kertaa viikossa ihan perusjumpasssa ja kuntopiirissä. Pyöräilen myös päivittäin pieniä lenkkejä (töihin ja kauppaan).
Syömisiä en ole karsinut enkä laskenut kaloreita, mutta päivisin syön lähinnä näin:
Aamulla: Puuro (n. klo 5.00)
Aamupäivällä: Kahvi ja yleensä omatekoinen keitto
Iltapäivällä: Kahvi ja leipä
Klo 18 : Joku perus kotiruoka kasviksia
Illalla: puuro/leipä/rahka
Laihdunko tuolla liikuntamäärällä jos syön tuon verran? Työni on myös melko raskasta eli siinä kulutan myös.
Kiinteytys ja laihdutus.
Laura132
1
377
Vastaukset
Kalorien mukaan sinun pitäisi laihtua, mutta toisaalta juuri niiden vuoksiet välttämättä laihdu.
Totuus on, että syöt liian vähän.
Tarkista ENERGIANTARPEESI täällä:
http://ffp.uku.fi/cgi-bin/energynet03/index.pl?language_id=1
Sen jälkeen voit katsoa ENRGIANSAANTISI, eli mitä syöt, saatko tarpeeksi/liikaa energiaa ja kokeilla erilaisia vaihtoehtoja ruokavaliollesi.
Energian kulutus liikunnassa jne.
Tsemppiä, minulla on saman verran ylimääräistä, ja tiedän jopa mistä se tulee... herkut ja alkoholi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501489
- 104921
- 75733
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15583ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40514Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44472- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402