Impperialistilta 3000 mrd dollaria

Irakin sotaan !

Kumpi mielestäsi valehtelee, netin sotimislaskuri, joka kiikkuu 700 mrd dollarin alapuolella vaiko hesarin pääkirjoittaja, joka kertoo impperialistin tyylipuhtaan siirtomaasodan maksaneen peräti 3000 mrd Dollaria.

Huikea tuo jälkimmäinen summa. Se viimeistään kertoo iiroillekin sen, että mistään "demokratia"-hankkeesta ei ollut kyse, vaan tyylipuhtaasta siirtomaasodasta.

Veristä öljyä ja verisiä öljydollareita, Bushilta ja Toni Bläiriltä, minne lie jälkimmäinen estraadilta kadonnut. Onko jo Vlatko Vladicin tien valinnut????

1

132

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minähän olen alun alkaen ollut sitä mieltä, että Bushin hallinto on läpimätä, sekä aseteollisuuden sätkynukke ja hyökkäys Irakiin oli rikollinen teko. Kun se vielä tehtiin täysin valheellisin perustein ja niin sitä suuremmalla syyllä. On aivan oikein, että roistovaltio Usa ja kumppanit saavat maksaa viimeisen päälle tekemisistään Irakissa. Usan uusi hallinto Obaman johdolla toivottavasti korjaa Bushin veriset jäljet ja lopettaa kidutukset ja muut hirmuteot.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      40
      2576
    2. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      52
      1036
    3. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      66
      921
    4. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      53
      847
    5. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      773
    6. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      11
      700
    7. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      61
      671
    8. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      634
    9. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      81
      607
    10. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      65
      603
    Aihe