Miksei Usa lähde Irakista?

Usa ei ole saanut yhtään mitään aikaan Irakissa, paitsi sekasortoa ja turvattomuutta, joten eiköhän Usan olisi jo korkea aika panna häntä koipien väliin ja lähteä poistua täysin nolattuna Irakista, aivan kuten Vietnamistakin?
Öljyn takia sinne hyökättiin ja törkeiden valheiden varassa, joten olisiko jo aika jättää irakilaiset tappelemaan keskenään ja pitämään öljytulot ominaan? Hullukoira Bush on syypää nykyiseen kurjaan tilanteeseen Irakissa, jossa Usan puudelit ovat vallassa ja tavallinen kansa kärsii. Missä Usa, siellä kuolema ja hävitys.

16

170

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkka mie.

      liitto lähti Afganistanista?

      • Mitä Usa on saanut aikaan Afganistanissa? Venäjä hoitaisi talibanit mennen tullen. Koko maailman nauraa kun pieni joukko taistelijoita pitää Natojohtoista operaatiota pilkkanaan.


      • kalliiksi tulee

        Afganistan tulee nykyisillekin miehittäjille liian kalliiksi. Hekin haluavat sieltä pois mahdollisimman pian.

        Viisaille ei historia opeta uutta, tyhmät eivät siitä mitään opi. Tämä toteutuu Afganistanin kohdalla jälleen kerran.


      • Tarkka mie.
        ironmikess kirjoitti:

        Mitä Usa on saanut aikaan Afganistanissa? Venäjä hoitaisi talibanit mennen tullen. Koko maailman nauraa kun pieni joukko taistelijoita pitää Natojohtoista operaatiota pilkkanaan.

        Tsetseniassa taloja ja jätti lesket ja orvot itkemään ,ei ihme että terrori-iskuja tuli - Venäjä osaa aina hyökätä heikompansa kimppuun,kuten NL.


      • Roope T.
        kalliiksi tulee kirjoitti:

        Afganistan tulee nykyisillekin miehittäjille liian kalliiksi. Hekin haluavat sieltä pois mahdollisimman pian.

        Viisaille ei historia opeta uutta, tyhmät eivät siitä mitään opi. Tämä toteutuu Afganistanin kohdalla jälleen kerran.

        Millä oikeudella Jenkit sotii ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

        http://video.google.com/videoplay?docid=9153709212181510877&ei=HsTTSOi6M4Hy2QKgl_TPAg&q=loose change&hl=fi#


      • (e-m)
        Tarkka mie. kirjoitti:

        Tsetseniassa taloja ja jätti lesket ja orvot itkemään ,ei ihme että terrori-iskuja tuli - Venäjä osaa aina hyökätä heikompansa kimppuun,kuten NL.

        murskasi? Kerro mikä on Venäjä?


    • Aatteleppaite

      tänäänkin demokratiaa leviteltiin kahden pommin avulla,)

      • Näin pääsi käymään, koska Usan hiiret eivät uskalla poistua kasarmeistaan kansan keskuuteen kuin harvoin ja silloinkin paskat housuissa.


      • (e-m)

        Tehdään toisen kerran?


    • ben kuri on

      ovat uutiskuvat Irakista, pelkkiä raunioita, ennen kohtuullisen hyvin voinut valtakunta on amerikkalaisten toimesta tuhottu täysin, eivätkä nämä osaa edes hävetä! Samoin asian laita oli Vietnamissa. Tämän ajan suurin sotarikollisen on george kabinetteineen, valitettava totuus joka ei pala tulessakaan!

      • Saddamin aikaan Irakissa oli Lähi-Idän paras sairaanhoito ja elintaso aivan eri luokkaa kuin nyt. Vaikka Saddam oli diktaattori ja tapatti kapinoivia kurdeja ym. , hän piti sentään kurin ja järjestyksen maassa, eivätkä eri hihhuliryhmät olleet toisensa kimpussa, kuten nyt.


    • OHOO

      kun on niin perseauki, ettei ole sotilaille varaa ostaa paluulippua ja ei ole bensaa autoihin. Heh heh

    • vuoden

      helmikuussa kun ikäsi tulee täyteen????
      Vai jatkatko vielä frilanserina punavärisiä spämmäyksiäsi?

      • Missä sinä reppahousu punaväriä näet?


    • 1+1=3

      Kannabis-narkki!

      • Iirofani

        Milloin sinä nulikka opit yhteenlaskun?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      35
      10564
    2. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      42
      5602
    3. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      5153
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      203
      3901
    5. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      48
      3608
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      3543
    7. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      3066
    8. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      82
      2928
    9. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2713
    10. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      56
      2603
    Aihe