18.03.2012
Poliisi etsii Keravalla rajun aseellisen ryöstön tehneitä miehiä.
Keravan Asemansillalla Herkkumaja-kioskissa tapahtui aseellinen ryöstö lauantaina 17.3.2012.
Kioskiin sisälle oli tullut kaksi miestä noin klo 21.00. Toisella miehellä oli ollut kädessään pistooli-mallinen ase ja toisella oli kädessään veitsi.
Toinen ryöstäjistä puukotti kioskin sisällä ollutta asiakasta käteen ja anasti asiakkaan lompakon. Tämän jälkeen tekijät olivat poistuneet paikalta polkupyörillä. Asiakkaan lompakon lisäksi mitään muuta ei kioskista saatu anastetuksi.
Tekijöiden tuntomerkit:
Toisella oli yllään turkoosi huppari sekä jalassa löysähköt siniset farkut.
Miehen pituus oli noin 185 senttiä ja hän oli hoikkavartaloinen. Toisella oli yllään musta takki, missä huppu sekä jalassa tummat farkut.
Miehen pituus oli noin 170 senttiä ja hän oli normaalivartaloinen.
Molemmilla tekijöillä oli huivit kasvojen edessä. Poliisi pyytää tapahtumasta vihjeitä virka-aikana puhelinnumeroon 050 -563471. Muuna aikana netissä Facebook.com sivuilla yksityisviestillä käyttäjälle Poliisi Jyri.
IS
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/raju-ryosto-r-kioskilla---oletko-nahnyt-tallaisia-miehia/art-1288455965072.html?ref=hs-tf-promo3
Raju ryöstö R-kioskilla
-Uutisia-
3
478
Vastaukset
- tsykloni
Jälleen yksi lisätodistus sille, että nykynuoriso pitäisi kaasuttaa ja nussia uudelleen.
- vai mamuja?
Olivatkohan ihan aitoja suomalaisia?
- jjoojoooooo
ei ollut suomalaisia, virolaisia ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911052
- 55732
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe35614Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39546Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49490Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi46475- 31469
- 34447
- 38434
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14431