Demari = vapauden vihollinen

vapaus2011

Häiriintynyt norski (demarin poika) ampuu joukon demareita Norjassa. Suomessa demarien reaktio on pyrkiä rajoittamaan suomalaisten kansallisoikeuksia (esm. aseenomistamisoikeus), sananvapautta (mielipide kontrollia pukkaa) ja valvontaa (stasiiiii...). En voi sanoa muuta kuin että demarit ovat vapauden vihollisia. Tämä Norjan jupakka on näyttänyt koko vihervasemmiston rumat kasvot sellaisina kuin ne oikeasti ovat. Maskit on pudonneet ja nyt tiedetään ketkä ovat vapauden puolella ja ketkä sitä vastaan.

5

58

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • demokraatti-1

      ei sellaista vapautta järjestäytyneissä yhteiskunnissa olekaan kuin sinä toivot. Demokratiassa enemistö määrää mitä lakeja säädetään, näin se menee. Jos ei meno maita niin muuta johonkin diktatuuriin, esim Libyaan, Gaddafi ei kiellä aseiden pitoa.

      Mielipiteitä saa vapaasti esittää tässä maassa, ei se ole kiellettyä, mutta mielipiteistään on myös vastattava, ymmärrätkö?

    • Onhan se tietysti harmillista jos joutuu tilaamaan lannoitetta entisistä Varsovan liiton maista jos haluaa jysäyttää pääkaupungin kortteleita tuusannuusaksi. Vähemmästäkin häiriintyy.

      Pyssy kaikille rippikoulun käyneille! Ja kaikki nukkuvat yönsä turvallisin mielin!

      • Tuo on totta.

        Siinä alkaa vihapuheet väheneen, kun meno on kuin Alabamassa. Kaveri kävi siellä suunnalla ja ensitöikseen hänen 'host' (nettituttu, tää pirullinen internetti) sanoi lentokentältä lähdettäessä, että pidä aina autossa ovet lukittuna ja jos joku huutaa, näyttää käsimerkkejä tai muuten törttöilee - älä reagoi.

        Kaikilla on aseet.


      • vapaus2011

        Oletkos lukenut tätä palstaa parin viime päivän aikana ? Täällä on viljelty äärivihervasemmiston toimesta sellaista vastenmielistä vihapuhetta mm. suomalaisia maanviljelijöitä kohtaan ettei mitään rajaa. Ihmekös se on että äärivihervasemmisto käyttäytyy samoin kuin johtajansa.


    • Emmekö voisi turtua siihen vihapuheeseen niin kuin turrumme muuhunkin vihapuheeseen? Pitääkö meidän olla niin tosikkoja ja tiukkapipoja? Voisimmeko ajatella että jotkut kirjoittajat herkullisesti käyttävät "vihakieltä" leikillisessä ja opettavaisessa mielessä? Emmekö kaikki huomaakaan verbaalisia vivahteita?

      Kuka mahtaa johtaa äärivihervasemmistoa? Joku harmaa eminenssi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4368
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      148
      3139
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2458
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      48
      2370
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2025
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1606
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1602
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      153
      1445
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe