A - Studiossa on jauhettu tuosta asiasta, kuin ei olisi ajankohtaisempaa asiaa
Suomessa tutkittavaksi. Jos vaikka tutkisvat miten RAY:n rahoja on käyttetty väärin ja kenelle ne rahat on päätyneet. Kun asiasta ei ole todisteita, niin miksi jauhaa turhaa ja tuhlata siihen varoja?
Mitä helevettiä on syytä enää pohtia "Vankilentoja"...
4
97
Vastaukset
- Tosi on
Amnesty Suomessa "EHKÄ" käynyt kymmenen vankilentoa. Noita ehkä juttuja riittää kyllä noilla Amnestyillä. Jos tätillä olisi munat se olisi setä ehkä?
Amnesty on itsetarkoitus itselleen: duunipaikka tuhansille. Koko ajan on keksittävä uutta sisältöä ettei rahoitus katkea. Reunaehdot ovat hankalat: ei voi puuttua Afrikan ja Aasian maiden todellisiin ihmisoikeusloukkauksiin, koska siitä länsimainen media, ja tietenkin syytetyt, ryntäisivät kimppuun rasismista ulvoen. CIA:sta on mukava tehdä tuollaisia "ehkä-vankilento"-juttuja: se ei ryhdy vaatimaan oikaisuja.
- ämmästyt
Mitähän amnestyläiset sanoisivat jos koneet olisivat vaan lentäneet Suomen ohi ilman välilaskua, tankkaamatta ja pudonneet Pohjois-Atlanttiin?
- Tosi on
No ne lilluisivat ankkurissa Atlantilla banderolliensa kanssa koneen uppoamispaikalla varmaankin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?801542Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,141014Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79912Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.95912Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51724Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot140680- 53664
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48651Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51641- 76639