Folio estää puhelun!

WiIjami

Kokeilin juuri laittaa kännykän alumiinivuorattuun sipsi-pussiin : kas kummaa : ei soinut kännykkä ,ilmoitti vaan ettei juuri nyt saada yhteyttä...

12

221

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Late lapista

      kokeiles laittaa perseesees seuraavaks ja värinä päälle

    • Leluja nämä kännykät.

      Harkitsen vakavasti lankapuhelimen hankkimista takaisin.

      Vallanpitäjät voivat tukkia foliolla kansalais-lammaslauman yhteydenpidot niin halutessaan.

    • Tietenkin.

      Folio nimittäin estää radioaaltojen etenemisen.

      Myymälävarkaat tuntevat tämän ilmiön hyvinkin tarkkaan, ja niiden kasseista ja hameista usein löytyykin alumiinifoliolla vuorattuja pusseja, jotka blokkaavat tunnistimet.

      Jos tahdotaan johtaa tämä ilmiö mukaan "voliopipo"-teorioihin, niin täydellinen ihmisen suojaaminen vaatii täyskokoista alumiinifolioista bodybagia. Pelkkä voliopipo ei sitä tee, vaan voi jopa suunnata oikeasta suunnasta tulevia radioaaltoja.

      Myös metalliverkko tekee saman tempun, kunhan se on maadoitettu. Esimerkiksi rakennusten metallirakenteet muodostavat radiokatveita.

      Lisäksi. Alumiinipaperia saa rautakaupoista. Siitä vain askartelemaan, jos tuntee tarvetta suojata radioaalloilta, EMP:ltä tms. ;)

      • Alumiini-"paperia" saa jokaisesta ruokakaupastakin pieninä rullapakkauksina. paperiahan se ei oikeasti edes ole.


    • lanka kateissa

      Katselin Elisan sivulta lankapuhelinliittymiä. Kuukaudessa jotain vähän yli 14€ puh.maksut. Minä olen myös vähän kyllästynyt näihin kännyköihin ja turvallisuuteen. Minua ei tarvitse saada puhelimitse kiinni kuin vain kotoa, muu aika on minun omaa aikaani. Vaikea on saada yhteyttä palvelutajoajiin ja miksi minunkaan pitäisi olla aina tavattavissa. Ei yhtään nopeuta asioiden hoitoa vaikka kännykkä onkin. Ootteko miettiineet tuota puolta.

      • Ei tässä ole montaakaan vuotta kun luovuin lankapuhelimesta, mutta nyt tuntuu, että olisi parasta hommata se takaisin niin kauan kuin se vielä on yksityisen talouden saatavissa. Kännykkä on hyvä apuväline kunhan se vain pysyy apuvälineenä. Onhan niitä tehty tutkimuksia kännykkäsäteilyn vaikutuksista, on tutkimusta suuntaan jos toiseenkin. Mutta omakohtaisia päätöksiä voi tehdä jäämättä odottelemaan lopullisia tuloksia.


    • narskusti

      Minä kuulin vanhemmalta rouvalta, että selkäkivun saa rauhoitettua laittamalla patjan alle koko alalta folioa ja samalle kohtaan kattoa foliota liimalla kiinni. Kuulema pitäisi auttaa öiseen kipuun. Ei ole kokemusta mutta joskus voisi kokeilla.

      • Ehkäpä..

        kyseisen rouvan selkäkivut poistuisii huomattavasti paremmin kevyemmällä miehellä.
        Tähän hätään en kyllä keksi mitä tekemistä silloin foliolla olisi katossa.


      • Wernher von Burana
        Ehkäpä.. kirjoitti:

        kyseisen rouvan selkäkivut poistuisii huomattavasti paremmin kevyemmällä miehellä.
        Tähän hätään en kyllä keksi mitä tekemistä silloin foliolla olisi katossa.

        siinähän taas syntyy kahden levyn ja "eristeenä" käytetyn rouvan avulla kondensaattori , joka ilmeisesti vaihtovirtaa , tai sitten poistaa kipinöintiä , kuten kytkimissä tai auton vanhoissa katkojan kärjissä.


      • Selitähän tämäkin
        Wernher von Burana kirjoitti:

        siinähän taas syntyy kahden levyn ja "eristeenä" käytetyn rouvan avulla kondensaattori , joka ilmeisesti vaihtovirtaa , tai sitten poistaa kipinöintiä , kuten kytkimissä tai auton vanhoissa katkojan kärjissä.

        http://www.rexresearch.com/pomerleau/pomerleau.htm

        Autistinen mies, joka käynnisti sähkölaitteita ilman mitään tunnettua energianlähdettä.


      • Jaa,
        Wernher von Burana kirjoitti:

        siinähän taas syntyy kahden levyn ja "eristeenä" käytetyn rouvan avulla kondensaattori , joka ilmeisesti vaihtovirtaa , tai sitten poistaa kipinöintiä , kuten kytkimissä tai auton vanhoissa katkojan kärjissä.

        ettäkö kehittyisi hankaussähköä? Ei muuta kuin piuhat kiinni persuksiin ja lamppu loistamaan. Mitä kovempi tahti niin sitä kirkkaampi valo.
        Itseasiassa näitä sähköpareja voisi liittää useampia rinnan tai sarjaan käyttötarkoituksesta riippuen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      58
      816
    2. Mikä tästä teki

      Lopulta niin vaikeaa?
      Ikävä
      67
      793
    3. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      59
      783
    4. Uunimakkara koululaisten suosikki

      https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p
      Maailman menoa
      264
      645
    5. 44
      603
    6. Meistä puhutaan

      Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni
      Ikävä
      25
      600
    7. Luotan sinuun nainen, kuin kallioon!

      Jos joskus tuntuu siltä, että haluat puhua minulle jotain luottamuksella niin voit luottaa siihen, että kaikki jää meid
      Ikävä
      39
      501
    8. Noniin myönnetään

      Rakastan aivan kauheasti ❤️
      Ikävä
      17
      482
    9. En tiedä sinusta

      Olisitko lempeä, hyväntuulinen ja rento vai jämpti, määrätietoinen ja huoliteltu kumppani?
      Ikävä
      33
      466
    10. Ikä ei tule yksin

      Huomaan, että olen rupsahtanut kasvoista aika paljon.
      Ikävä
      52
      459
    Aihe