hautajaiset

....

Nyt on nähty jo kolmena yönä viikon sisään unta hautajaisista.Kirkossa ei olla vaan meidän pienessä kylässä missä kaikki asukkaat raitilla hautajaisvaatteissa saattueena.Jollain tapaa nämä hautajaiset liittyy isääni.Viime yönä hautajaisten jälkeen oli vielä veljeni tytön nimenanto juhla.Samassa unessa rikottiin veljeni kanssa lapsuuskotini seinä jonka välistä löytyi kirje minkä olin lapsena kirjoittanutt isälleni.Se oli sisällöltään jollain tapaa salainen enkä halunnut ,että kukaan lukee sitä..

2

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokeilen

      Isän kuolema unessa voi tarkoittaa, että jonkinlainen turva ja "ohjeistus" on poissa elämästäsi tällä hetkellä. Sinulla voi tunne, että et tiedä miten toimia, mutta sinulla on silti oma ideasi ja unelmasi millaisen elämän haluat sinulla olevan. Jonkinalisen uuden ajan alku varmastikkin elämässäsi menossa.

      Seinän rikkominen voi tarkoittaa, että et haluat vapauteen jostakin ongelmasta tai ajatuksesta, mutta tämä kirjeen sisältö vielä estää sinua tavoittamasta luultavimmin kaiken haluamasi? Kirje, olisiko niin, että et ota huomioon jotakin sinulle tärkeää asiaa tänä "muutoksen aikana" lainkaan? Asia voi olla piilossa muilta tai et vain huomaa jotakin yksityiskohtaa. Kyse voi olla ongelmasta, salaisuudesta tai jostakin ikävästä tunteestasi. - Mieti asioita laajemmin ja vaikka muiden kanssa. Unessa on tosi vahva tuntemus siitä, että rikot vanhoja tottumistapojasi, mutta unen perusteella sinulla on silti hyvät mahdollisuudet saada hyvä lopputulos mistä vain yrittämästäsi asiasta minkä kanssa "kamppailet".

    • Edellinen kirjoittaja on varmasti oikeilla jäljillä tulkinnassaan.

      Unessa on samaan aikaan isäsi "kuolema" ja veljentytön syntymä. Tai ei ihan syntymä mutta ristiäiset ja hautajaissaatto.

      Rikoitte veljesi kanssa seinän.

      Löysit viestin isällesi, salaisen.

      Mitä olit halunnut isällesi sanoa? Et edelleenkään kykene tietoisesti muodostamaan niitä sanoja.

      Nyt isäsi vaikutusvalta on ikäänkuin poistunut ja seinä veljesi ja sinun väliltä murtunut.

      Tämä saattoi tietysti olla toive, siskosi vauvan myötä isäsi vakutusvalta suvussasi vähenee. Kenties toivot isäsi poismenoa ja toivot saavasi yhteyden veljeesi sen myötä.

      Unet liittyvät usein perheisiin ja ovat sitä myötä olosuhteita tuntemattomalle selittämättömiä.

      Unesi oli kuitenkin tarinallisesti kaunis, kiitos sen jakamisesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      83
      1332
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      50
      959
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      368
      791
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      749
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      689
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      121
      684
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe