KTS ON TYYTYVÄINEN!
Ja mikä parasta! Takkula ulkona!
OIKEIN!!!!
HYVÄ VAALITULOS!!!
11
73
Vastaukset
Ranskassa vaalipommi.
Äärioikeistolainen, muukalais- ja juutalaisvastainen Kansallinen Rintama voitti kaikki muut puolueet:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288693279865.html?pos=ksk-trm-uutu-ospu- Deronda
Olet siis tyytyväinen, kun äärioikeisto ja muukalais- ja juutalaisvastainen puolue menestyy.
- No mutta
Nythän voit osaltasi juoda skumppaa. Antisemitismi on ollut kautta vuosien sinun tavaramerkkisi.
Eipä mennyt hyvin erkki poika tuomiojankaan puolueella kannatus 13% persut jopa on jo edellä. Kannattaisi kyllä demareiteen katsoa katsonta kantojaan ja myös ulkopolitiikan tarkistus. Ennen oli dermareissa myös Israelin ystäviä esim. Fagerholm ja Arvo Salo ja silloin oli kannatus n. 30%.. Jumala rangaiseen kun herjaa Israelia.
Takkula sai kenkää.
Stubb äänivyöryn.
Syy tässä:
Stubb: "Painotin (Israelille) sitä, että siirtokuntien rakentaminen on lopetettava, palattava vuoden 1967 rajoihin ja toteutettava kahden valtion ratkaisu. "
HYVÄ!- saaronin lilja
Sari Essayah äänimäärissä viides ei päässyt , mätä valinta systeemi.Hienoa että Jussi pääsi, on ainakin kirjoituksissa tukenut Israelia.
- saaronin lilja
Sari Essayah äänimäärissä viides ei päässyt , mätä valinta systeemi.Hienoa että Jussi pääsi, on ainakin kirjoituksissa tukenut Israelia.
saaronin lilja kirjoitti:
Sari Essayah äänimäärissä viides ei päässyt , mätä valinta systeemi.Hienoa että Jussi pääsi, on ainakin kirjoituksissa tukenut Israelia.
Sari ei päässyt koska persut eivät huolineet kristillisiä vaaliliittoon. HÖH.
Ihan meni sääntöjen mukaan.- aito israelson
Stubb on iso lapsi kuten tuokin lausunto osoittaa. Iran ja sen lakeija Hamas ovat kahden valtion ratkaisun käytännössä jo estäneet. Se on ohi, ja nyt katsotaan mitkä arabivaltioista säilyvät, Irak ja Syyria eivät ainakaan. Iranin pappishallinto kukistuu aikanaan, sitten ehkä vasta selviää miksi sille oli niin tärkeää ettei Palestiinan valtiota synny .Siksihän Hamas laitettiin tekemään palestiinalaisten oman edun kannalta älyttömät raketti-iskunsa.
Irak, Syyria ja Libanon ovat pappisdiktaattorien varsinainen kohde, ehkä Palestiinan valtio olisi ollut Iranin kannalta häiriötekijä, palestiinalaisten parissa ei shioja ole, mutta ei myös täysjärkisiä, kaiken he tekevät edelleen omaksi vahingokseen kun vaan joku ulkopuolinen käskee tai parin oman ryhmän keskinäinen kilpailu sillä tavoin "voitetaan".
Takkula ja Essaya olivat tietyllä tavalla Israelin ystäviä, mutta kumpikin ajattelee myös että juutalaiset joskus kääntyvä kristityiksi, näin ei tule tapahtumaan , myös arabit pysyvät muslimeina .Kumpikin ryhmä kyllä maallistuu, muslimiyhteisöissä maallistuminen ei ole oikeastaan edes alkanut mikä, mikä on yksi suurimmista syistä arabimaiden ongelmiin. Kaikki asiat pitää tehdä islamin kautta ja yleensä sen jyrkimmän tulkinnan. Jos näin ei tapahdu jokin ääriryhmä turvautuu välivaltaan.
Mepeistä vielä: Takkulahan pääse Brysseliin kun Väyrynen pian palaa kotimaan politiikkaan, ensi keväänä todennäköisesti.
- Iranilainenkts
KTS22.5.2014 15:400 SULJE
"Onko ihan pakko kaikkeen soopaan kansan suostua. Kuten noihin tarkastuksiinkin. Tarkasteleehan ilmatilan loukkauksina. "
Just noin me iranilaiset on aateltu ameriiikkalaisista ja niitten ydinvoimatarkastuksista!
Vihon viimen mennee kaaliin tääl Pohjolaskii...:o - 13+13
aito israelson
Niin totta, niin totta kaikki mitä sanoit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 425702
- 445223
- 483658
- 133623
- 313096
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise883053- 492790
- 562673
- 502306
- 381794