http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015021919226097_uu.shtml
Oikeusministeri sanoi jo kauan sitten jotta koko sote on LAITON! silti nämä stubelot ja muut taparikolliset ajoivat soteaan kuin käärmettä kiväärinpiippuun!
Eikä näy stubelo rikos kumppaneineen luopuneen vieläkään sotestaan!
Sote kuitenkin kerkisi viedä osalta vanhuksilta voin leivänpäältä, osalta koko leivänkin!
Mitenhän vaikeaa se on näillä 8000 euron kuukausipalkkalaisilla sampsa katajilla ja muilla loisilla? kun eläkeläisvanhuksillakin on noin tiukkaa !
Late Lapista. SSSS Ry!
SOTE TUUPERTUI LAITTOLMUUKSIIN !
13
147
Vastaukset 13
- hhssff
Sote on suunniteltu säästöautomaatiksi ja terveysapalvelujen yksityistämiseksi. Sen takia kokoomus runnoo sitä väkisin läpi.
Köyhien ja puolustuskyvyttömien kyykyttämiseksi sote on suunniteltu, siksi kokoomuksen taparikolliset sitä vaatii!
PS; Oletkos muuten pannut merkille jotta Alkokin kyykyttää köyhiä? halvimmat viinat ovat aina siellä alimmalla hyllyllä lattian rajassa !
Late Lapista. SSSS Ry!- kokkarin_resepti
Juu, verorahat "riskipääomaksi" ja voitot Luxemburgiin tai Sveitsiin!
- uskomatonta
Late_Lapista1 kirjoitti:
Köyhien ja puolustuskyvyttömien kyykyttämiseksi sote on suunniteltu, siksi kokoomuksen taparikolliset sitä vaatii!
PS; Oletkos muuten pannut merkille jotta Alkokin kyykyttää köyhiä? halvimmat viinat ovat aina siellä alimmalla hyllyllä lattian rajassa !
Late Lapista. SSSS Ry!Samaa tekee paikallinen S-Market. Halvimmat tuotteet löytyvät lattian läheltä. KÖYHÄT KYYKKYYN!!!
- joutaa
Hemmetttiin kaikenmaailman sotet, somet, natot, ciat ja muut vastaavat kirjainlyhenne-haitakkeet.
- taitava
Stupido osaa laskea ainakin NELJÄÄN! JIIHUUUU!!!!!!!!!
- Kovat_Faktat
Kekkonen: Kokoomus helvettiin hallituksesta, ja rasistipuolue RKP myös!
- Realismi
Miten nämä eroavat demukoista ja kepuleista?
- Inkeri_tuvalta
Hyvä Late lätkytä ashiat halki
- shokkinenmamma
Jotain perusteellista epäselvyyttä ainakin toiminnassa välillä
- jouduin raakalaismaisen väkivallan kohteeks, kela ja kunta lähetti aikoinaan taksikortin, liikuntasetelin, reseptit ja keliakiakorv.päätöksen sun muuta, Parin päivään kuluttua tuli kaupungin virkailijat ja veivät kaikki paperit ja vähän rahojakn omasta pussistani. Sun muuta.
Koko elämä on ollut selviytymist väkivaltavammoista - verotiedoissa lukee 100% inva ja korvaus valtioverotuksessa 100 euroa vuosi sen sijaan.
Mistään ja mlloinkaan koetusta väkivallasta ei tappouhkausten säestämänä tai mielisairaaaksi leimaaamisen pelosta saisi koskaan puhua vaikka joskus kunto ollut niin kehno että varmasti on todellisuudentaju järkkynyt tai peräti ihan pihalla kuin lumiukko.
No elämähn sekin - joskus syvän kärsimyksen täyteistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241476
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes981168Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1361122Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella521063Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.100766- 67743
- 25736
- 34728
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist26629- 9625