JÄTTÄKÄÄ JARI AARNIO JO RAUHAAN!!

Kolli57

jari Aarnio ei ole syyllinen suomalaisten kaikkin synteihin,Media antaa sellaisen käsityksen kuin olisi olemassa yksi syntipukki koko Suomessa ja se olisi hairahtanut jari Aarnio joka on jo näyttänyt ääretöntä kestävyyttä pysymällä hengissä koko maailmaa vastaan.

18

85

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaarriiaarrniioo
      • kolli57

        olen lopen väsynyt katselemaan ylen ihmisrääkkäystä vaikka kyseessä onkin rikollinen ja poliisi


    • VIRKAeISUOJELEnykyään

      Joo...aina eikäy niinkuin haluaa!

      • rajansakaikellakuitenki

    • Pää_poikk_jos_muuei_auta

      Tämä AARNIO tapetttaisiin ta mukiloitaisiin jos vapautuisi, sillä on tavallisissa kansalaisissa puhumattakaan erikoisryhmistä, niin paljon vihamiehiä ettei se kauaa vapaalla selviäisi ilman jatkuvaa "kollegoidensa" ja yhteistyökumppaneidensa suojelua ja vartiointia!? tuohon huumerikolliseen tiivistyy koko poliisia kohtaan patoutunut viha ja syystä! Elinkautinen ja palkkarahojen takaisinperintä saatanan nopeasti sekin täytäntöön!

      Miksi ihmeessä näille kaiken maailman virkamies-suhteessa oleville ja aikaansa kuluttaville on eri lait kuin tavalliselle ja palkkansa ansaitseville kansalaisille!? Nyt persut nostakaa tämäkin vääryys julkisuuteen ja oikaistavaksi!
      Samoin kuin se n. 5-vuoden virkatyösuhteiden palkka- ja työsuhde takuu saa olla töissä vaikka ei mitään tekisikään koko esim. viraltapanon eli irtisanomisen ajalta! jne.

    • Poika_isänsä_jäljillä

      Kyllähän me mutta tuo laki ei jätä... onko se väärin?

      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015060419808330_uu.shtml
      Aarnion poika
      Jari Aarnion poikaa syytetään veropetoksesta. Syyttäjän mukaan poika sai isältään tammikuussa 2012 lahjaksi Porvoossa sijaitsevan 35 000 euron arvoisen kiinteistön. Poika jätti syytteen mukaan ilmoittamatta lahjasta verottajalle, jotta hän välttäisi lahjaveron. Vältetyn veron määrä on 2800 euroa.

      Vaihtoehtoisesti poika sai syytteen rekisterimerkintärikoksesta. Poika kiistää syytteet.

      Syyttäjä vaatii poikaa menettämään valtiolle kokonaan tai osittain Aarniolta lahjaksi saamaa kiinteistöä. Lisäksi syyttäjä vaatii pojalle sakkoja.

    • Yksinäinen-mies-varmaan

      Onkohan Jari saanut seksuaalirikollisista ja vasikoista uusia kavereita kun on jo vuoden päivät ollut pelkääjäosastolla? Tosin "hairahtuneen lainvalvojan" kanssa ei taida edes pervot kaveerata...

    • Uusi.jeesus

      Aarnio kärsii Suomalaisten kristittyjen syntien tähden.

    • einäyttöä

      Ja TIENHAARAN ex-lempivaimo se kirjoittaa ja kirjoittaa.
      Hyvä että tuokin tieto tuli ilmi median kautta.

    • Kyllä_on_

      touhua . Syytön jätkä leimataan rikolliseksi rikos- ja huumepoliisin keskinäisten riitojen takia. Kumpikin osapuoli heittää lokaa toistensa silmille ja yhteiskunta maksaa vaikka säästöjä pitäisi syntyä .
      Eipä ole kenenkään mieleen tullut sellainen asia . Aarnio kun on istunut toista vuotta tutkintovankilassa niin huumekauppaa on käyty aika vapaasti kaduilla . Huumepoliisin tulokset eivät yllä läheskään samalle tasolle kuin silloin kun Aarnio oli johdossa .
      Miettikääpä tätä.

    • hyi-helvata

      Kettujen kettu! Pelkkä ukon näkeminen telkkarissa tekee pahaa!

    • korkeammat.voimat

      Tulisipa joku oikea syväkurkku tai poliisi-snowden joka kertoisi noidenkin juttujen taustat. Se mitä näkyy on vain päästöä varsinaisesta suolistosta joka on kaiken yläpuolella.

    • terapeuttiStråle

      Miten se juttu Putinin ja Mika Salon löytymisestä KRP: n epäiltyjen listalta menikään? Seurasin erästä oikeudenkäyntiä 2012 kun KRP tutki moottoripyöräjengiä. Mika Salokin sekotettiin siihen käräjöintiin. Vuotta myöhemmin, keväällä 2013, hovioikeudessa, samaKRP:n poliisi perui puheensa ex -formulakuskin kuulumisesta rikollisjengiin.

      Hämmästyin kovin kun syksyllä 2013 Aarniota alettiin epäillä rekisterin tietovuodosta Salon osalta. Juttu josta asiaomaiset tiesivät oikein hyvin, kuka mitäkin oli paljastellut, siirrettiinkin Aarnion vastuulle. Miksi syyttäjä toimii noin?

      Media kyllä auttaa hämärryttämisessä niin että Mika Salo itsekään ei enää muista kuka poliisi häntä patisteli käräjillä 2012.

      Tutkimatta ovat herrojen aivoitukset.

    • ei_ne_voi

      koska aarniosta on tullut täydellinen pakkomielle "oikeuden totuuksia" etsiessä,kuten anneli auerin jutut. jos kaikki poliisien temput ja vääryydet pannaan esille,puolet heistä joutuu heti oikeuteeen ja viralta. poliisi on kuin jumala tässä maassa,joita "lain" keinoin suojellaan kuin pyhimyksiä. armeijakaan ei ole mitään noiden rinnalla.

      oikeuslaitoksen pakkomielle olla aina oikeassa ei toteudu koskaan,se on täydellisen varmaa. siinä porukassa on ositttain kerrassaan omituista väkeä,kuin muusta maailmasta.

      tuskin monikaan uskoo aarnion syyllisyyteen,koska aarnion ja poliisin työhön liittyy luonnostaan maallisen vaelluksen kaikki "totuuksien etsintä",joka on täydellinen mahdottomuus.vaikka mitä keinoja käyttäen. media on osasyyllinen pelkän bisnes uutisoinnin muodossa kaikkine utopioineen.

    • poliisin.koira
    • aaarrioo

      Muistan kanssa ajan kun puhuttiin että Suomeen pitää saada huumepoliisi joka soluttautuu rikollisten joukkoon ostamaan ja salakuljettamaan huumeita .
      Tuo palkkio siitä sitten seurasi.

    • diileri

      kyllä on ja iso syyllinen, oikea pervo!!

    • aarnion tekemisistä tiedettiin jo ajat sitten. isoisemmat. mutta aarnis mokasi jotain ja veliverkosto päätti "antaa opetuksen" ja "muistuttaa muita". ehkä aarnio alko tehdä "omia" bisneksiä. näin se skulaa vallan huipuilla. ja jo vareskin sen on kertonut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      720
      2740
    2. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      347
      2387
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      26
      2182
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      34
      2136
    5. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1768
    6. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      1292
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1289
    8. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      66
      1145
    9. Teit asiat lopulta niin

      Ettei meillä ole ikinä mitään mahdollisuuksia toisiimme.
      Ikävä
      55
      1140
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      4
      1105
    Aihe