Kerro joku oikea salaliittoasia

Unilukkari

Edes yksi, jonka lukija voi todeta?

14

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IQ1001

      Maa on litteä.

    • wacawanha

      Lentopetroli ei sulata teräspalkkeja.

      • juuri tämä viittaus. eikä rakennus 7 voi posahtaa itsestään. mutta "virallinen totuus" on totuus (thruth, pravda) ja joka muuta väittää palakoon helvetin tulessa ...


      • ertwerbtbtrewerb

        Hohhoijaa...Kellunta ja palkkiteoria mahdollistaa rakennuksen 7 posahtamisen itsestään ja sen että lentopetroli sulattaa teräspalkit.
        Taas pitää valistaa näitä retardeja
        T: team hohhihs


      • Onkotottatämä
        ertwerbtbtrewerb kirjoitti:

        Hohhoijaa...Kellunta ja palkkiteoria mahdollistaa rakennuksen 7 posahtamisen itsestään ja sen että lentopetroli sulattaa teräspalkit.
        Taas pitää valistaa näitä retardeja
        T: team hohhihs

        Kuulin että kaljakelluntapäivänä olisit ottanut palkkia kakkoseen?


      • tässäyksi

        BBC uutisoi WTC7:n sortumisesta hiema ennakkoon, muka virheellisesti. Tämä on todistettavissa mm. Youtubesta löytyvän uutisvideopätkän mukaan. Aika hyvää ennustamista.


      • joopatijoojoo

        ahjossa syntyy kuumuutta kun ilmaa puhalletaan hiiliin ja sama ilmiö tulee korkeassa rakennuksessa kuin hormi olisi.
        ennen terrorismiä bin laden teki töitä eräässä turvallisuusorganisaatiossa ja kun hän iski usaan tuki sitä green peacen kaltainen joukko kielletyillä radioteknisillä laitteillä


    • kbkvuydtfujghch
    • perkele67

      muistatko koulun kieliopin :imperfekti,preesens,verbi,atribuutti,diftongi ja muita sellaisia joita on pakosti osattava.
      oli pari koulupoikaa jotka haastattelivat aikuisväestöä ,kuka heistä tarvitsee kieliopin ihmeellisiä jaotuksia ja kun kukaan ei tarvinnut pojat luovuttivat opettajille tulokset.
      pari kertaa luokalle jäätyään he saivat suoritettua koulun loppuun ja oppivat että järjestelmää ei arvostella.
      toinen on kompassi: neulat osoittavat navoille ja silloin ne ovat sahkömangneettisien mikroaaltojen nieluja sen tajuaa helposti ja kun mikroaalto menee napajäätiköihin alkaa sulaminen ,kokeilin uunissani.
      nyt pitäisi saada himaset vähintään.

    • lisäätuskaa
      • Kysyjä

        Missä on tuhansien ihmisten salainen organisaatio joka ei vaadi minkäänlaisia resursseja toimiakseen paremmin kuin mikään koskaan?
        Missä on ne salaiset sormieleet joilla salaisjäsenet kommunikoivat niin ettei kukaan tiedä mitä ne merkitsevät, mutta salaisesti paljastaa salaliiton?
        Missä on ajatuskontrollia toteuttavat laitteet?
        Missä on ne supersalaiset kloonikommandot joista jokainen osaa ampua kuin Jerry Miculek, lentää lentokoneella kuin Eric Brown, ajaa kuin Sébastien Loeb, lähitaistella kuin Bruce Lee ja vakoilla kuin Robert Hanssen, mutta jäämättä kiinni?
        Missä ne salaiset satelliittinuket ovat joilla kaikkia hallituksia uhkaillaan salaa?


    • JewsuitOrder666

      Karjaa yläpuolelta hallitsevalla eliitillä on käytännössä kaikki pesät hallussa (politiikka, tieteet/uskonnot, laki, koulut, media, historia..) Valtioiden liput, arvot, normit, sekä valtiorajat ovat "hajoita ja hallitse"-käytäntö karjaa varten. Kuten myös kaikki muukin aivopesu nationalismista kommunismiin. Me olemme karjaa, oikeaan tilaan asetettuna vieläpä kaikkein kallein luonnonvara. Totuus on kautta historian yksityistetty aina pienelle piirille, minkä vuoksi totuuden kertominen on vallankumouksellinen teko. Ainoa keino vapautua matrixista on käyttää omia aivoja ja silmiään. Ihminen ei tiedä mitän. Hän vain uskoo, ei ymmärrä. Vaihtoehtona ymmärtämiselle on loputon taloudellinen orjuus sekä ikuinen sotien kierre. Sotiminen ei luonnollisesti tapahdu vapautumisen vuoksi vaan sen tähden että puolet köyhistä täytyy saada tappamaan toinen puoli jotta velalla voidaan muodostaa jälleen uusi keskiluokka. Sodista hyötyvät eniten pankkiirit jotka rahoittavat velaksi kamppailujen osapuolia, pankkien juoksupojat sekä aseosakkeiden omistajat (mm. Kimmo Sasi). Typerät ihmiset ovat vastuussa. Totuus on kaikkien saatavilla, mutta kännisiä hyväuskoisia suomalaisia on helppo harhauttaa. Ihmiskunta saa juuri sen verran armoa kuin ansaitsee.

    • BabyloninLammas

      Tässä tärkeä todistettu salaliitto: Maapallo ei ollutkaan litteä keskiajalla, kuten koulukirjoissa väitetään. Myytti keskiajan uskomuksesta sai alkunsa vasta 1800-luvulla. Kristityissä piireissä litteä maa sai kannatusta jossain määrin 300-600 luvulla. Palloteoria löi itsensä läpi viimeistään 700-luvulla, 700 vuotta ennen Kolumbuksen tutkimusretkiä. Maailmalle pyöreän uskomuksen maapallon pyöreydestä veivät juuri kirkon miehet, esimerkiksi jesuiitat Kiinaan 1500-luvulla. Ketään ei siis mitä ilmeisemmin todellisuudessa tapettu/vangittu kirkon toimesta sen vuoksi että hän olisi väittänyt maapalloa pyöreäksi. Mahdollisesti tilanne oli jopa päinvastainen..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      724
      2431
    2. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      346
      2038
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      26
      1902
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      10
      1713
    5. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1498
    6. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      1042
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1029
    8. Teit asiat lopulta niin

      Ettei meillä ole ikinä mitään mahdollisuuksia toisiimme.
      Ikävä
      55
      880
    9. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      63
      875
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      2
      828
    Aihe